RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ukraina żąda reparacji od Rosji. Ujawniono kwotę

Jakie straty poniosła Ukraina? (fot.PAP/EPA/SERGEY KOZLOV)
Jakie straty poniosła Ukraina? (fot.PAP/EPA/SERGEY KOZLOV)

Najnowsze

Popularne

Rosja za spowodowane szkody wynikające z napastniczej wojny powinna zapłacić Ukrainie minimum 300 mld euro – stwierdził ukraiński minister sprawiedliwości Denys Maluśka w rozmowie z niemieckimi mediami.

W Rosji zaczyna brakować kawy i herbaty. Zapasów nie starczy na długo

W Rosji zaczyna brakować kawy i herbaty – poinformowały rosyjskie media niezależne. Według stowarzyszenia „Ros-czai-kofie” zapasów wystarczy do...

zobacz więcej

– Chcemy odszkodowania za wszystkie szkody, jakie Rosja wyrządziła Ukrainie w wyniku wojny – powiedział niemieckim mediom Maluśka; jego wypowiedź cytuje niemiecka agencja informacyjna DPA. 

  

Na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ władze w Kijowie chcą doprowadzić do przyjęcia rezolucji będącej fundamentem dla międzynarodowego mechanizmu reparacji – powiedział ukraiński minister. 

  

Szkody, jakie poniosła Ukraina w wyniku rosyjskiej inwazji, już teraz szacuje się na znacznie wyższe. Wspomniana kwota 300 mld dolarów odpowiada jednak aktywom rosyjskiego banku centralnego w krajach G7, które zostały zamrożone w czasie obowiązywania sankcji – przypomina DPA. 

  

Ukraiński minister sprawiedliwości wystąpił również z żądaniem dostępu do zagranicznych aktywów rosyjskich przedsiębiorstw państwowych i skonfiskowanego majątku rosyjskich oligarchów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej