RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Grupa radnych chce oskarżyć Putina o zdradę stanu

Czy Putin ma powody do zmartwienia? (fot. PAP/EPA/VLADIMIR SMIRNOV TASS Host Photo Agency HANDOUT)
Czy Putin ma powody do zmartwienia? (fot. PAP/EPA/VLADIMIR SMIRNOV TASS Host Photo Agency HANDOUT)

Najnowsze

Popularne

Grupa miejskich radnych z Petersburga chce zwrócić się do Dumy Państwowej Rosji z propozycją oskarżenia prezydenta Władimira Putina o zdradę stanu w związku z wojną na Ukrainie – pisze w czwartek niezależny portal Insider.

W Rosji zaczyna brakować kawy i herbaty. Zapasów nie starczy na długo

W Rosji zaczyna brakować kawy i herbaty – poinformowały rosyjskie media niezależne. Według stowarzyszenia „Ros-czai-kofie” zapasów wystarczy do...

zobacz więcej

Z propozycją do parlamentu planują zwrócić się deputowani z petersburskiego okręgu Smolninskoje. Jak podkreślili, zgodnie z konstytucją prezydent może być odsunięty od władzy, jeśli Duma Państwowa oskarży go o zdradę państwową albo inne ciężkie przestępstwa. Według radnych działania Putina od początku wojny mogą być uznane za powód do oskarżenia go o zdradę.


Zaznaczono, że decyzja prezydenta o napaści na Ukrainę „szkodzi bezpieczeństwu Rosji i jej obywateli”.


„Jednym z deklarowanych przez prezydenta Rosji celów była demilitaryzacja Ukrainy, a widzimy, że dzieje się dokładnie coś przeciwnego”– wskazał radny Dmitrij Paluga.


„Chcemy pokazać ludziom, że są deputowani, którzy nie zgadzają się z obecnym kursem i uważają, że Putin szkodzi Rosji. Chcemy pokazać ludziom, że nie boimy się o tym mówić” – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej