RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Francuscy kibice w Anglii. Zerwali baner LGBT

Tottenham wygrał 2-0 (fot. EPA/Neil Hall: PAP/EPA)
Tottenham wygrał 2-0 (fot. EPA/Neil Hall: PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

Francuski Olympique Marsylia i angielski Tottenham Hotspur zmierzyły się w środę w ramach Ligi Mistrzów. Podczas spotkania na Tottenham Hotspur Stadium doszło do starć. Fani ekipy z południa Francji zerwali baner w barwach środowisk LGBT. Internauci podkreślają, że wielu kibiców OM to muzułmanie, którzy oceniają homoseksualizm jako poważne wykroczenie przeciw prawu boskiemu.

EBC podniósł stopy procentowe. „Najsilniejsza podwyżka w historii”

Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego podniosła stopę podstawowych operacji refinansujących, kredytu i depozytu o 75 punktów bazowych do...

zobacz więcej

7 września w Londynie odbył się pojedynek 1. kolejki Ligi Mistrzów między drużynami Tottenhamu Hotspur i Olympique Marsylia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tottenhamu 2-0.


Anglicy w przebiegu całego spotkania byli wyraźnie lepsi.


Zobacz także ->  Passa trwa. Lewandowski trafia w Lidze Mistrzów

 

Niestety, wiele działo się również poza murawą. Fani z Francji zerwali baner w barwach środowisk LGBT, co odnotowało w mediach społecznościowych wielu ekspertów i obserwatorów spotkania.


Co więcej, z sektora kibiców Olympique Marsylia w kierunku miejscowych poleciały butelki i środki pirotechniczne. Obecni na miejscu ochroniarze, a później policja, musieli podjąć działania, aby nie dopuścić do bezpośredniego starcia obu ekip.


Zobacz także ->  Polacy rządzą w Lidze Mistrzów


W relacjach ze spotkania nie brak odniesień do wcześniejszych podobnych zdarzeń z udziałem kibiców z Francji. Po wielu z nich Liga Mistrzów nakładała na klub wysokie kary finansowe. Jak czytamy, podobnie będzie w tym przypadku.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej