RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Księżna Diana najpiękniejszą damą z rodzin królewskich. Według chirurga plastycznego

Księżna Diana (fot. Getty Images)
Księżna Diana (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Julian De Silva z londyńskiego Centrum Zaawansowanej Chirurgii Kosmetycznej i Plastycznej Twarzy przy użyciu komputerowego programu przeanalizował fizjonomie księżnych: Diany Spencer, Grace Kelly, Meghan Markle, Kate Middleton i królowej Jordanii – Ranii. Za piękność najbardziej zbliżoną do ideału uznał tę pierwszą. Nie brak jednak sugestii, że tak wysoka nota powodowana jest tym, że w tym roku minęła 25. rocznica tragicznej śmierci księżnej Diany.

BBC przeprasza za osławiony wywiad z księżną Dianą. Da prawie 1,5 mln funtów na cele charytatywne

Wywiad, którego Lady Di udzieliła Martinowi Bashirowi w 1995 r., zszokował opinię publiczną. Po latach okazało się, że dziennikarz BBC, aby wydobyć...

zobacz więcej

De Silva nie tylko często występuje w brytyjskiej telewizji, komentując zagadnienia dotyczące chirurgii plastycznej twarzy. Jest też cenionym w branży innowatorem. Opracował szereg technik i instrumentów medycznych stosowanych w liftingu twarzy i chirurgii szyi. 

 

Jak podaje serwis internetowy MailOnline, do analizy twarzy sławnych kobiet z rodzin królewskich wykorzystał autorski program komputerowy, który dokonuje pomiarów proporcji i symetrii rysów twarzy. Oceniając „fizyczną doskonałość” twarzy zmarłej w 1997 roku księżnej Diany na 89,05 proc., chirurg stwierdził, że „uzyskała najwyższe wyniki za kształt twarzy, szerokość nosa, czoło i brwi”. Nieco gorzej wypadły podbródek i wąskie usta. 

 

Druga w rankingu królowa Rania została oceniona na 88,9 proc. „doskonałości fizycznej”. W jej przypadku jest odwrotnie niż u Diany, bo Rania najwyższe noty otrzymała za klasycznie ukształtowany podbródek oraz usta. Aprobaty eksperta nie zdobyły zaś szerokość nosa i okolice brwi. 

Nagranie z wraku Titanica. Uwieczniono coś, czego nikt nie widział od zatonięcia [WIDEO]

15-tonowa kotwica, brązowe kabestany i kocioł parowy, który pierwszy opadł na dno, kiedy Titanic złamał się na pół – na udostępnionym przez...

zobacz więcej

Zmarła w 1982 roku księżna Monako Grace Kelly była pięknością idealną w 88,8 proc. Według algorytmu komputerowego jej największym autem był niemal perfekcyjny rozstaw oczu i oszałamiające usta. Znacznie gorzej wypadł podbródek, który chirurg ocenił jako „trochę niewyraźny”. 

 

Poza podium znalazły się księżna Sussex Meghan Markle (87,7 proc.) i księżna Cambridge (86,82 proc.). O pierwszej z nich Julian De Silva powiedział, że „wyróżnia się piękną symetrią twarzy”. Notę obniżyły jednak czoło i brwi. 

 

Z kolei Kate Middleton według chirurga wyróżnia się „idealną przestrzenią między nosem a ustami oraz bardzo mocnym rozstawem oczu”. W jej przypadku o słabszej nocie ogólnej zdecydowały: podbródek, brwi i kształt twarzy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej