RAPORT

Pogarda

Co dalej z Tuchelem? Chelsea podjęła decyzję ws. trenera

Thomas Tuchel nie jest już trenerem Chelsea (fot. Luka Stanzl/Pixsell/MB Media/Getty Images)
Thomas Tuchel nie jest już trenerem Chelsea (fot. Luka Stanzl/Pixsell/MB Media/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Thomas Tuchel nie jest już trenerem Chelsea – poinformowali The Blues w środę przed południem. Jako oficjalny powód podano „zmiany właścicielskie w klubie”. Niemieckiego szkoleniowca nie obroniły przede wszystkim wyniki. Londyńczycy słabo rozpoczęli sezon w Premier League, a na dodatek przegrali 0:1 z Dinamem Zagrzeb w pierwszym meczu Ligi Mistrzów.

Pieniądze nie śmierdzą? UEFA sprzedała Rosji prawa do transmisji Ligi Mistrzów

We wtorek rozpoczynają się zmagania w Lidze Mistrzów. Najbardziej prestiżowe rozgrywki klubowe cieszą się niezwykłą popularnością na całym świecie....

zobacz więcej

„W imieniu wszystkich członków Chelsea klub chce wyrazić swoją wdzięczność Thomasowi i jego współpracownikom za wszystkie wysiłki w czasie ich pracy w klubie” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez londyński zespół.


Od początku czerwca nowym właścicielem klubu jest amerykański biznesmen Todd Boehly, który przejął Chelsea z rąk rosyjskiego oligarchy Romana Abramowicza.


To właśnie roszadami właścicielskimi Chelsea tłumaczy zmianę na stanowisku trenera. 


„Mija 100 dni od przejęcia klubu przez nową grupę właścicielską, która kontynuuje ciężką pracę nad rozwojem Chelsea. Nowi właściciele uważają, że nadszedł właściwy czas, by dokonać tej zmiany” – dodano w komunikacie. 


Thomas Tuchel – największe sukcesy


Tuchel był trenerem Chelsea od stycznia 2021 roku. Pracę w Londynie rozpoczął od triumfu w Lidze Mistrzów. W tym sezonie The Blues spisują się jednak poniżej oczekiwań.


W Premier League zajmują dopiero szóste miejsce z pięciopunktową stratą do prowadzącego Arsenalu. Od falstartu rozpoczęli także udział w Champions League, sensacyjnie przegrywając w Zagrzebiu z Dinamem 0:1. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej