RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wilk rozszarpał kucyka Ursuli von der Leyen

Szefowa KE potwierdziła, że straciła zwierzę (fot. Shutterstock/AB Photographie; Instagram/ursulavonderleyen)
Szefowa KE potwierdziła, że straciła zwierzę (fot. Shutterstock/AB Photographie; Instagram/ursulavonderleyen)

Najnowsze

Popularne

Wilk zagryzł kucyka Dolly należącego do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen – donoszą niemieckie media. Do ataku doszło w Beinhorn w Dolnej Saksonii.

Szachistka oskarżyła Netflix o zniesławienie. Teraz zawarli ugodę

„Gambit królowej” to jeden z serialowych hitów Netflixa. Nie wszyscy po jego seansie byli jednak zadowoleni. Gruzińska arcymistrzyni szachowa Nona...

zobacz więcej

„Bild” donosi, że rozszarpane zwłoki kucyka odnalazł w minioną sobotę mąż von der Leyen. Ciało 30-letniej Dolly znajdowało się zaledwie kilkaset metrów od domu rodzinnego przewodniczącej KE w Dolnej Saksonii. 

 

Media opisują, że rodzina von der Leyen w swojej posiadłości trzyma wiele koni. Szefowa KE mieszka tam z mężem Heiko i ich dziećmi od 2007 r. 63-latka jest pasjonatką jeździectwa, brała udział w kilku turniejach. 

 

„Cała rodzina jest strasznie zmartwiona tą wiadomością” – powiedziała von der Leyen „Bildowi”. Obok Dolly znajdował się jeszcze jeden kucyk, lecz wilk go oszczędził. 

  

Ministerstwo Środowiska Dolnej Saksonii potwierdziło, że w piątek wieczorem doszło do ataku wilka, na co wskazują ślady po ugryzieniu. 

  

Według najnowszych danych ministerstwa w Dolnej Saksonii żyje 39 wilczych watah, czyli około 350 osobników.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej