RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Szczuka straci pracę w RMF FM? Są nieoficjalne informacje

Najnowsze

Popularne

Kazimiera Szczuka zadebiutowała jako prowadząca w RMF FM. Myliła fakty, kwoty i daty, a swojemu gościowi notorycznie przerywała. Dziennikarze z najróżniejszych redakcji zgodnie ocenili wywiad jako fatalny i nie brakowało spekulacji, iż to ostatni „występ” byłej kandydatki lewicy do PE na antenie stacji. Pismo „Press” ujawnia jednak, że nieoficjalnie doniesienia z RMF FM wskazują, iż Szczuka dalej będzie gospodynią audycji.

„Niech pan przestanie mówić”. Co Szczuka chciała usłyszeć od wiceministra Jabłońskiego?

– To, że pani nie podobają się moje odpowiedzi, nie znaczy, że może pani oczekiwać cały czas innych – powiedział wiceminister Paweł Jabłoński do...

zobacz więcej

W rozmowie z wiceministrem spraw zagranicznych Pawłem Jabłońskim Kazimiera Szczuka myliła miliardy z „biliardami” i datę rzekomego przyjęcia uchwały Bieruta ws. reparacji.


Szczuka raz za razem upominała polityka PiS, by mówił „zwięźlej i na temat”, albo by zupełnie „przestał mówić”. Sama w tym czasie gubiła wątki i podnosiła tematy, o których ewidentnie nie miała wiedzy. Czy był to jej ostatni wywiad w tej formule?


Zobacz także:  Kazimiera Szczuka u Tomasza Lisa


„Pytani przez nas dziennikarze RMF są przekonani, że to tylko wpadka i Szczuka będzie nadal powadzić audycje. Przypominają, że dziennikarka ma doświadczenie telewizyjne i rozumie media elektroniczne. Stacja RMF oficjalnie nie skomentowała programu” – przekazał „Press”.


Sprawę chętnie komentują z kolei internauci. Przypominają m.in. jak „Szczuka wyśmiewała się z niepełnosprawnej dziewczynki”.

Kazimiera Szczuka to zadeklarowana feministka. Po ostatnim wywiadzie w sieci znów krąży bardzo popularne 10 lat temu nagranie, na którym starła się ona z aktorem Miśkiem Koterskim.


Nie brakuje też archiwalnych nagrań, na których Szczuka bezlitośnie ośmieszała gości swoich programów. „Wykazałaś się niesłychaną niewiedzą” – punktowała na oczach całej Polski Szczuka.

Nie brakuje też żartów i memów – m.in. o tym, że wywiad Szczuki miał o „biliard procent wyższą” słuchalność niż rozmowy innych dziennikarzy.

Internauci żartują też z tego, jak często była kandydatka lewicy do Parlamentu Europejskiego przerywała politykowi PiS.

Jak przebiegał sam najnowszy wywiad z wiceszefem MSZ?


Szczuka przedstawiła w nim narrację, że Polska zrzekła się reparacji od Niemiec, mówiąc że Rosjanie przyjęli jakieś korzyści „w naszym imieniu”. 


– Nikt w naszym imieniu niczego nie przejął. Związek Radziecki nie miał umocowania, by działać w naszym imieniu. Związek Radziecki był okupantem – powiedział Jabłoński. 


– Zrzekliśmy się, niejako pod presją okupanta, ale zrzekliśmy się – kontynuowała Szczuka. 


Zobacz także:  Kazimiera Szczuka: Wojciech G. jest płotką


– Przepraszam, ale co to znaczy, że się zrzekliśmy? – zapytał wiceminister. 


–To znaczy, że się zrzekliśmy – odpowiedziała prowadząca rozmowę Szczuka.


Wiceszef polskiej dyplomacji zapytał, kiedy to zrzeczenie miało nastąpić i w jakiej formie. 


Hmm, no w takiej formie, że… się zrzekliśmy – powiedziała zmieszana Szczuka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej