RAPORT

Pogarda

Błaszczak: Kreml próbuje odtworzyć imperium zła. Odstraszamy agresora [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Władcy Kremla próbują odtworzyć imperium zła. Polska wzmacnia swoje wojska i rozwija krajowy przemysł zbrojeniowy, kierując się zasadą „chcesz pokoju, szykuj się do wojny” – mówił we wtorek w programie „Gość Wiadomości” wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że Polska zbroi się, by nie być celem napaści.

Media w Niemczech: Polska silniejsza niż kiedykolwiek to wyzwanie dla Brukseli

Polska jest silna jak nigdy dotąd, a wojna na Ukrainie sprawiła, że stała się ona centralnym graczem w polityce europejskiej, To stanowi wyzwanie...

zobacz więcej

– Wszyscy widzimy, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Władcy Kremla próbują odtworzyć imperium zła, imperium rosyjskie, które zawsze było groźne dla Polski, czy było białe, czy czerwone, czy teraz jest putinowskie – powiedział szef MON.


– Odstraszamy agresora. Im wojsko polskie jest liczniejsze, lepiej wyposażone w broń, silniej osadzone w strukturach NATO, czyli interoperacyjne z wojskami sojuszniczymi, szczególnie Stanów Zjednoczonych, tym Polska jest bardziej bezpieczna – zaznaczył.


Stąd, jak akcentował, działania, by wzmacniać polską armię i rozwijać krajowy przemysł obronny. – Kierujemy się zasadą sformułowaną za czasów rzymskich, dawno temu, „chcesz pokoju, szykuj się do wojny”. Konsekwentnie podejmujemy działania – zapewniał.


Minister przypomniał, że podczas trwającej 30. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisał umowy na kolejne dostawy sprzętu i uzbrojenia dla Wojska Polskiego. – W ciągu ostatnich dwóch dni w Kielcach podpisaliśmy umowy, których wartość w sumie wynosi 7 mld zł – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej