RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Opolscy lekarze opracowali innowacyjną metodę leczenia chorób serca

Sukces polskich lekarzy (fot. Shutterstock/sitthiphong)
Sukces polskich lekarzy (fot. Shutterstock/sitthiphong)

Najnowsze

Popularne

Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klicznicznego w Opolu opracowali nową, małoinwazyjną metodę zamykania tętnicy dla dostępu podobojczykowego. Jak informuje placówka, opis metody i demonstracja wideo zostały opublikowane w amerykańskim czasopiśmie „JACC Cardiovascular Interventions”.

Sukces polskich lekarzy. Usunęli guza cięższego niż pacjentka

42 kg ważył guz, który polscy lekarze „wyłuskali” z pacjentki. Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze poinformował, że...

zobacz więcej

Jak poinformował we wtorek rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, lekarze z tej placówki opracowali nową małoinwazyjną metodę zamykania tętnicy dla dostępu podobojczykowego.


– Opracowana przez nas metoda jest wykorzystywana przy zabiegach implantacji zastawki aortalnej (TAVI) i wprowadzaniu pompy Impella wspomagającej pracę serca. Może być również użyta w zabiegach naczyniowych na aorcie. Opis metody wraz z demonstracją wideo został opublikowany w najbardziej prestiżowym amerykańskim czasopiśmie +JACC Cardiovascular Interventions+” – powiedział dr hab. Jerzy Sacha, kierownik zespołu USK, który opracował prezentowaną metodę.


Jak zaznacza USK w Opolu, zabiegi z przezskórnego dostępu podobojczykowego do tętnicy pachowej są wizytówką opolskiego ośrodka na arenie międzynarodowej. Placówka w Opolu jest jedynym szpitalem w Polsce, gdzie są one przeprowadzane, również u chorych przekazywanych z innych szpitali. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej