RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nie żyje aktor Kazimierz Mazur

Kazimierz Mazur nie żyje (fot.TVP)
Kazimierz Mazur nie żyje (fot.TVP)

Najnowsze

Popularne

Nie żyje aktor Kazimierz Mazur, znany m.in. z roli Tomasza Wiśniewskiego w „Barwach Szczęścia” TVP. Miał 74 lata. Tragiczną informację przekazał w mediach społecznościowych jego syn.

Autor przeboju „Za zdrowie pań” nie żyje. Edward Hulewicz zmarł w wieku 84 lat

W niedzielę w wieku 84 lat zmarł Edward Hulewicz – poinformowała Radiowa Jedynka. Piosenkarz był autorem wielu przebojów. Do najbardziej znanych...

zobacz więcej

Kazimierz Mazur, syn i imiennik swojego zmarłego ojca przekazał, że 74-letni aktor odszedł w poniedziałek nad ranem po długiej i ciężkiej chorobie. 

 

Kazimierz Mazur urodził się w 1948 roku. W 1974 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Popularność przyniosła mu rola Tomaszka Niechcica w filmie i serialu „Noce i dnie”. 

 

Grał też w takich produkcjach jak „Różyczka”, „Rozmowy kontrolowane”, „Zemsta”. Był znany również z roli Tomasza Wiśniewskiego w „Barwach Szczęścia”, popularnym serialu produkcji Telewizji Polskiej. 

 

Jego pierwszą żoną była impresario Beata Bogdańska-Mazur. Ich synem jest Kazimierz Mazur, również aktor. Drugą żoną była kompozytorka Katarzyna Gärtner, z którą mieszkał w Komaszycach pod Kielcami. 

  

Był rodzimowiercą, współzałożycielem zarejestrowanego w 1995 roku Rodzimego Kościoła Polskiego, w którym pełnił rolę Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku, sekretarza i skarbnika. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej