RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie żyje aktor Kazimierz Mazur

Kazimierz Mazur nie żyje (fot.TVP)
Kazimierz Mazur nie żyje (fot.TVP)

Najnowsze

Popularne

Nie żyje aktor Kazimierz Mazur, znany m.in. z roli Tomasza Wiśniewskiego w „Barwach Szczęścia” TVP. Miał 74 lata. Tragiczną informację przekazał w mediach społecznościowych jego syn.

Autor przeboju „Za zdrowie pań” nie żyje. Edward Hulewicz zmarł w wieku 84 lat

W niedzielę w wieku 84 lat zmarł Edward Hulewicz – poinformowała Radiowa Jedynka. Piosenkarz był autorem wielu przebojów. Do najbardziej znanych...

zobacz więcej

Kazimierz Mazur, syn i imiennik swojego zmarłego ojca przekazał, że 74-letni aktor odszedł w poniedziałek nad ranem po długiej i ciężkiej chorobie. 

 

Kazimierz Mazur urodził się w 1948 roku. W 1974 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Popularność przyniosła mu rola Tomaszka Niechcica w filmie i serialu „Noce i dnie”. 

 

Grał też w takich produkcjach jak „Różyczka”, „Rozmowy kontrolowane”, „Zemsta”. Był znany również z roli Tomasza Wiśniewskiego w „Barwach Szczęścia”, popularnym serialu produkcji Telewizji Polskiej. 

 

Jego pierwszą żoną była impresario Beata Bogdańska-Mazur. Ich synem jest Kazimierz Mazur, również aktor. Drugą żoną była kompozytorka Katarzyna Gärtner, z którą mieszkał w Komaszycach pod Kielcami. 

  

Był rodzimowiercą, współzałożycielem zarejestrowanego w 1995 roku Rodzimego Kościoła Polskiego, w którym pełnił rolę Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku, sekretarza i skarbnika. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej