RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Mołdawianin wymachiwał rękami na ulicy. Ochroniarz zrozumiał, że chodzi o poród... [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Ochroniarz odebrał poród; rodząca była obywatelką Mołdawii; wszystko wydarzyło się w domu we Władysławowie (Pomorskie). Mąż kobiety wybiegł szukać pomocy na ulicy. Biegał wymachując rękami. Trafił na przejeżdżającego Mateusza, pracownika ochrony. Do zdarzenia doszło w pierwszych dniach września o godz 7:20. Informację z nagraniem wideo otrzymaliśmy od bohatera całej sytuacji, na platformę Twoje Info.

Ulewa uszkodziła most w Barczewku

Intensywna ulewa, która w niedzielę wieczorem przeszła nad powiatem olsztyńskim, uszkodziła most w miejscowości Barczewko. Most został zamknięty,...

zobacz więcej

– Udało się odebrać poród. Przekazuję wielkie wyrazy szacunku, ponieważ to nie jest takie proste. Przy tym jest sporo emocji i trzeba umieć opanować nerwy. Gratuluję koledze, któremu to się udało – potwierdził ratownik medyczny z karetki pogotowia.


„Wbiegł mi pod koła


„Mężczyzna biegał po ulicy w prawo i w lewo. Wbiegł mi pod koła i zaczął wymachiwać rękoma. Początkowo myślałem, że jest pijany. Jednak zauważyłem, że ten człowiek robi »zakola« ręką w okolicach brzucha. Domyśliłem się, że ktoś rodzi. Nie mogłem porozumieć się z nim po polsku, bo on był obywatelem Mołdawii. W związku z tym pojechaliśmy do domu, w którym była jego żona krzycząca z bólu – przekazał portalowi tvp.info pan Mateusz.


Po tym co zobaczył, natychmiast zadzwonił pod numer 112, po instrukcje od dyspozytorki, co powinien zrobić podczas porodu.


„Karetka pogotowia przyjechała już po wyciągnięciu dziecka z brzucha matki. Urodziła się mała Samirka – relacjonował pan Mateusz.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej