RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Łódź i przyczepa kempingowa w jednym? Teraz to możliwe [WIDEO]

Doczepiony do samochodu wygodny domek po zwodowaniu zamienia się w napędzany silnikiem elektrycznym katamaran (fot. Materiały prasowe)
Doczepiony do samochodu wygodny domek po zwodowaniu zamienia się w napędzany silnikiem elektrycznym katamaran (fot. Materiały prasowe)

Najnowsze

Popularne

Doczepiony do samochodu wygodny domek o maksymalnej długości 8,6 m po zwodowaniu zamienia się w napędzany silnikiem elektrycznym katamaran z tarasem na dachu, jak w luksusowych motorówkach. Albo jak w serii Zbigniewa Nienackiego o Panu Samochodziku, który odziedziczył po wujku wehikuł o zupełnie wyjątkowych funkcjonalnościach – w tym przemieszczania a w zasadzie pływania po wodzie.

Nagranie z wraku Titanica. Uwieczniono coś, czego nikt nie widział od zatonięcia [WIDEO]

15-tonowa kotwica, brązowe kabestany i kocioł parowy, który pierwszy opadł na dno, kiedy Titanic złamał się na pół – na udostępnionym przez...

zobacz więcej

Caracat (bo tak nazywa się wynalazek firmy Schneider Caravaning) ma dwa pływaki, które wysuwają się w miarę potrzeby i unoszą całą jednostkę na powierzchni wody. Zanurzony, nadal może pełnić funkcję pływającej przyczepy, gdy jest holowany przez inną łódź. Jednak poradzi sobie i bez holowników, bo ma własny napęd strumieniowy. 

 

Ma też własne ogrzewanie oraz system rozrywki – w formie wysuwanego telewizora LED połączonego z aparaturą audio. Urządzenia pokładowe zasilane są z tradycyjnych akumulatorów lub 200-watowego panelu fotowoltaicznego, umieszczonego na dachu. 

 

Wnętrze tego wehikułu wyłożone jest miłymi dla oka brązowymi drewnianymi panelami i fornirami. Wewnątrz są dwa saloniki, przedzielone korytarzem z łazienką i toaletą. Oba saloniki (ten rufowy zawiera kuchenkę, czyli w zasadzie jest to kambuz) można przekształcić w sypialnie – niezależnie od tego, czy nocuje się na lądzie, czy na wodzie. Pływająca przyczepa kempingowa na bazie katamaranu pomieści cztery dorosłe osoby, a na dodatkową sypialnię (dla dwóch kolejnych osób) da się wykorzystać taras na dachu. 

 


Firma na swojej stronie internetowej nie podaje cen nowego produktu, jednak według serwisu internetowego Newatlas.com, zaczynają się one od 130 tys. euro. (ok. 614 tys. zł). 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej