RAPORT

Pogarda

Kompromitacja pseudoekologów. „Niestety nie sprawdziliśmy przed publikacją...”

„Ich jedynym zadaniem jest atakować Lasy Państwowe” (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)
„Ich jedynym zadaniem jest atakować Lasy Państwowe” (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

„Ekolodzy” z Inicjatywy Dzikie Karpaty zamieścili w mediach społecznościowych zdjęcie wyciętego lasu i stwierdzili, że zostało wykonane na Roztoczu. Jak się okazało, fotografia krąży po sieci od lat i była ilustracją do wydarzeń w… Kambodży i Rosji. – To notoryczni kłamcy, których jedynym zadaniem jest atakować Lasy Państwowe – komentuje rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski.

Ekoterror w Bieszczadach. Zastawili na leśników śmiertelną pułapkę

Ekoterroryści zastawili na leśników z Nadleśnictwa Lutowiska w Bieszczadach śmiertelną pułapkę. Wbili gwoździe w planowane do pozyskania drzewa –...

zobacz więcej

„Aktywista Inicjatywy Dzikie Karpaty wybrał się rowerem na Roztocze” – napisała organizacja na Facebooku i udostępniła zdjęcie wyciętego lasu. Opisała przy tym, że fotografia została wykonana w Nadleśnictwie Narol. „Pozostawiamy bez komentarza” – piszą aktywiści. 

 

O fake newsie pseudoekologów zaalarmował rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski. Zwrócił uwagę, że zdjęcie rzekomo przedstawiające wielką wycinkę lasu na Roztoczu krąży w sieci od wielu lat. 

 

LP: Oni kłamią stale i celowo


„Znów fake news pseudoekologów! Inicjatywa Dzikie Karpaty umieściła na FB alarmujący wpis ze zdjęciem wyciętego lasu rzekomo na Roztoczu. Zdjęcie krąży po necie od lat i było ilustracją do wydarzeń w… Kambodży i Rosji. Oni kłamią stale i celowo” – podkreślają Lasy. 

 

Gzowski skomentował, że „ekolodzy” z Inicjatywy Dzikie Karpaty to „notoryczni kłamcy, których jedynym zadaniem jest atakować LP”. „Trudno walczyć z takimi fake kontami, najlepiej po prostu przestać je obserwować” – napisał. 

Po kilku godzinach aktywiści edytowali swój wpis na Facebooku. „Nastąpiło nieporozumienie, za które bardzo przepraszamy. Wyjaśniamy: Jeden z naszych aktywistów dostał od kogoś zdjęcia (jak się okazuje, ściągnięte z internetu) z informacją, że to z wycieczki rowerowej na Roztoczu. Przesłał w dobrej wierze redakcji IDK. Niestety nie sprawdziliśmy przed publikacją autentyczności materiału. Przepraszamy za nieumyślne wprowadzenie w błąd”. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej