RAPORT

Pogarda

Morawiecki: Cieszę się, że Norwegia pozytywnie odpowiedziała na nasz apel

Norwegia przekaże pomoc Ukrainie (fot. GettyImages)
Norwegia przekaże pomoc Ukrainie (fot. GettyImages)

Najnowsze

Popularne

Samuel Pereira, szef portalu TVP Info, zapytał premiera podczas konferencji prasowej w Białej Podlaskiej, czy przekazanie przez rząd norweski 2 miliardów norweskich koron na zakup gazu ziemnego dla Ukrainy jest wynikiem apelu i działań Mateusza Morawieckiego i czy były prowadzone w tej sprawie rozmowy. – Prowadziliśmy różne rozmowy na ten temat, przede wszystkim na poziomie UE – odpowiedział premier. Jak dodał, „jeśli ktoś czyta stenogramy z dyskusji na Radzie Europejskiej, to wie, że tę kwestię podnosiłem jeszcze we wstępnej fazie wojny”.

– To bardzo ważne, bo wszystkie państwa, w szczególności te najbogatsze, powinny pomóc Ukrainie w utrzymaniu stabilności państwa – powiedział premier.


– Mogę powiedzieć tylko, że cieszę, że państwo norweskie pozytywnie odpowiedziało na ten apel i przeznacza znaczące kwoty na wsparcie Ukrainy zarówno w bezpośrdnich dostawach gazu, jak również poprzez pomoc finansową – dodał.  Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej