RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Morawiecki: Podstawowym zadaniem rządu zapewnienie Polakom bezpieczeństwa

Premier Mateusz Morawiecki (fot. tt/@PremierRP)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. tt/@PremierRP)

Najnowsze

Popularne

Nasze wielkie zobowiązanie to nie tylko utrzymać programy społeczne – jak 500 Plus oraz 13. i 14. emerytura – ale i je rozwijać – powiedział podczas konferencji prasowej we wsi Bujały-Gniewosze premier Mateusz Morawiecki. Podkreślał, że podstawowym zadaniem rządu jest zapewnienie Polakom bezpieczeństwa energetycznego i finansowego.

Tusk chce aborcji na życzenie. Schetyna: Ten temat może podzielić

– Nie jest dobrze, jeżeli znajduje się tematy, które mogą podzielić, a takim na pewno jest stosunek do aborcji – powiedział w PR3 polityk PO...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki wyruszył w objazd po województwie mazowieckim i podlaskim pod hasłem „Bezpieczna Polska, bezpieczni Polacy”. Podczas konferencji prasowej we wsi Bujały-Gniewosze w gminie Jabłonna Lacka mówił o programach społecznych rządu. 

 

Mogłem porozmawiać ze wspaniałą wielopokoleniową rodziną o naszych programach społecznych, a także o tym, jak zmienia się polska wieś, jak zmienia się Polska gminna. Mogłem tutaj poczuć czym jest gospodarowanie na ojcowiźnie, jak z wielką pasją gospodarze uprawiają tę ziemię – mówił i zwracał uwagę na bezpieczeństwo żywnościowe jako dobro narodowe. 

 

– Najpiękniejsze słowa powiedział mi pan Mariusz, kiedy w prosty sposób określił, że dziś życie na wsi praktycznie coraz mniej różni się od tego w mieście, jeśli mówimy o rożnego rodzaju ułatwieniach – wskazał premier. 

 

I dodawał, że są coraz lepsze drogi, zarówno te powiatowe, jak i gminne. – To powoduje, że życie na wsi jest dużo lepsze – dodawał. 


Sondaż do Sejmu. Jaką przewagę ma PiS?

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca ma 7 pkt. proc. przewagi nad Koalicją...

zobacz więcej

Według Morawieckiego „to jest DNA naszej polityki, podstawowy jej wymóg, czyli wyrównywanie szans Polski gminnej i Polski powiatowej”. 

 

Premier: To nasze wielkie zobowiązanie


Jednocześnie zwracał uwagę, że „prawdziwą rewolucję wszystkie gminy i powiaty przeżywają w obszarze polityki społecznej”. – Nasza polityka społeczna jest tym, co zmieniło zupełnie życie ludzi. Ta polityka społeczna jest czymś, co chcemy rozwijać, bo jak jest kryzys, to pomagamy jeszcze bardziej – dodał. 

 

Jak mówił, czas jest bardzo trudny, „ale nasze wielkie zobowiązanie to nie tylko utrzymać programy społeczne – jak 500 Plus 13. i 14. emerytura – ale i je rozwijać”. 


– A co tymczasem mówią nasi poprzednicy? Co mówi poseł, działacze, członkowie Platformy Obywatelskiej: „Zlikwidować 13. i 14. emeryturę, nie chcemy 500 Plus”. Tak jak ktoś jej nie potrzebuje, jak ktoś sobie żyje w wielkim mieście i dobrobycie, to może tego nie potrzebuje – stwierdził premier.  


Morawiecki wskazywał, że dzisiaj podstawowym zadaniem rządu jest zapewnienie Polakom bezpieczeństwa energetycznego i finansowego. – I to robimy. Bezpieczna Polska, bezpieczni Polacy to podstawowy cel działań naszego rządu – mówił.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej