RAPORT

Pogarda

Pracownik „Gazety Wyborczej” rozpowszechnia fake news o TVP

Wojciech Czuchnowski (fot. PAP/Paweł Supernak)
Wojciech Czuchnowski (fot. PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Profil Wojciecha Czuchnowskiego z „Gazety Wyborczej” na Twitterze zalany jest wulgarnymi grafikami uderzającymi w PiS i wspierającymi Donalda Tuska. Wśród nich pojawiła się teraz grafika sugerująca, że portal tvp.info przekazał informacje, by w związku z kryzysem energetycznym palić w domach odpadami.

Macron broni Rosji? Porównał Polskę i państwa bałtyckie z „podżegaczami”

Prezydent Francji Emmanuel Macron stwierdził, że Unia Europejska w polityce zagranicznej nie powinna naśladować strategii „największych podżegaczy...

zobacz więcej

Wojciech Czuchnowski znany był z tego, że poręczył za ściganego przez wymiar sprawiedliwości Zbigniewa S., tłumaczył umizgi Michnika do Jaruzelskiego, kłamał na temat wyjazdu Jarosława Kaczyńskiego z Warszawy oraz oczerniał ministra Przemysława Czarnka, bo pomylił go z biznesmenem Leszkiem Czarneckim.


Zobacz także:  Dziennikarz „GW” na tropie świątecznych ozdób. Fake news Czuchnowskiego

 

Teraz Czuchnowski powielił w sieci kolejną grafikę internetowego trolla udostępniającego wulgarne treści atakujące Prawo i Sprawiedliwość.


Pracownik „Gazety Wyborczej”, którego obserwuje w sieci ponad 50 tys. internautów, wprowadził czytelników w błąd, rozpowszechniając zmanipulowany wpis portalu tvp.info. W fake newsie sugerowano, że portal tvp.info proponuje Polakom palenie śmieci, by ogrzać swoje domy.


Na grafice widać, że autorem wpisu na Twitterze była osoba, której nazwa zaczyna się od liter "wil”, podczas gdy konto portalu tvp.info ma w nazwie „tvp_info”.


Zobacz także:  Czuchnowski z „GW” rozlicza dziennikarza „Rz” za wywiad z Kaczyńskim

 Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej