RAPORT

Pogarda

Makabra w Kanadzie. W atakach nożowników zginęło 10 osób

Wizerunki podejrzanych o ataki w Kanadzie (fot. PAP/EPA/ROYAL CANADIAN MOUNTED POLICE)
Wizerunki podejrzanych o ataki w Kanadzie (fot. PAP/EPA/ROYAL CANADIAN MOUNTED POLICE)

Najnowsze

Popularne

10 osób zginęło a co najmniej 15 zostało rannych w atakach dwóch nożowników w kanadyjskiej prowincji Saskatchewan – poinformowała policja. W nocy trwał pościg za dwoma mężczyznami.

Wybitny pisarz zaatakowany przez nożownika. Może stracić oko [WIDEO]

Zaatakowany w piątek w Chautauqua przez nożownika pisarz Salman Rushdie leży po wielogodzinnej operacji w szpitalu pod respiratorem. Istnieje...

zobacz więcej

Zastępczyni komisarza Rhonda Blackmore z Royal Canadian Mounted Police (RCMP) poinformowała, że policja nie wyklucza, iż część rannych osób mogła samodzielnie pojechać do szpitala, w związku z tym ofiar może być więcej. 

 

Policja podawała wcześniej, że ofiary mogły być przypadkowe. Potem Blackmore powiedziała, że – jak się wydaje – część ofiar nie była przypadkowa, ale jeszcze nie można określić motywu sprawców. 

 

Do ataków doszło w rezerwacie na północ od miejscowości Melford w Saskatchewan, gdzie mieszkają trzy grupy Indian Kri: James Smith Cree Nation, plemiona Chakastaypasin i społeczność Peter Chapman. 

  

O godz. 7.12 w niedzielę rano lokalnego czasu policja w Saskatchewan ogłosiła alert w związku z informacjami o atakach nożem. 45 minut później RCMP opublikowała nazwiska mężczyzn podejrzanych o ataki – Damien Sanderson i Myles Sanderson – ich zdjęcia i numer rejestracyjny samochodu, którym mogą się poruszać.

Alert zalecający pozostanie w domu, niepodchodzenie do podejrzanych osób, niezabieranie autostopowiczów i niepodawanie, gdzie zauważono patrole policyjne, rozszerzono po południu na sąsiednie prowincje – Manitobę i Albertę. 

  

W niedzielę w nocy trwał pościg za dwoma mężczyznami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej