RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Niewiarygodne, co stało się z koniem. Musieli pomóc strażacy

Do wyciągnięcia konia potrzebny był dźwig (fot. FB/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu)
Do wyciągnięcia konia potrzebny był dźwig (fot. FB/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu)

Najnowsze

Popularne

Niecodzienne zgłoszenie otrzymali strażacy z Zabrza. Do studzienki kanalizacyjnej przy jednej z ulic wpadł koń. Trzeba było użyć dźwigu, by uratować zwierzę.

Szok na lotnisku w Katowicach. Para uprawiała seks na oczach ludzi

Każdemu zdarza „zapomnieć się” i zrobić coś, czego robić się nie powinno. Jednak to, co można było zobaczyć na lotnisku w Katowicach, nigdy nie...

zobacz więcej

Jak poinformowała w sobotę wieczorem na swoim facebookowym profilu komenda miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, tego dnia przed godz. 17. miejscowe stanowisko kierowania otrzymało zgłoszenie o koniu, który wpadł do nieczynnej studzienki kanalizacyjnej przy ul. Srebrnej w zabrzańskiej dzielnicy Maciejów. 

  

Konieczne było użycie dźwigu


„Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG PSP Zabrze oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu zwierzęcia i przekazaniu go obecnej na miejscu właścicielce” – relacjonują zabrzańscy strażacy. 

 

Jak podkreślają, obecny na miejscu weterynarz podał zwierzęciu środki uspokajające i nadzorował jego stan podczas prowadzonych działań. Podczas akcji użyto strażackiego dźwigu oraz odpowiednio przygotowanego systemu pasów. 

 

„Dzięki profesjonalnej i sprawnej akcji ratowniczej podjętej przez strażaków, zwierzę przeżyło oraz nie poniosło żadnych obrażeń” – zapewnili strażacy. Po wyciągnięciu na powierzchnię koń stał o własnych siłach. 

Przy ul. Srebrnej w Zabrzu, w rejonie miejscowego Kąpieliska Leśnego działają stajnia i ośrodek jeździecki, m.in. klub jeździecki Maciejówka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu. 

 


Zobacz także: „Alarm!”. Robaki zjadały staruszkę żywcem. Skonała w męczarniach [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej