RAPORT

Pogarda

Żaryn o anatomii manipulacji: Osłabia nie władze, a Polskę

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn (fot. arch. PAP/Paweł Supernak)
Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn (fot. arch. PAP/Paweł Supernak)

Najnowsze

Popularne

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych napisał w mediach społecznościowych, że pomysły zgłaszane przez premiera Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego na arenie międzynarodowej były poważnie rozważane przez sojuszników, a wywołały oburzenie i ataki polityczne w Polsce.

Czarnek: Nie jest łatwo przyznać się młodemu człowiekowi, że jest katolikiem

Nie jest łatwo dzisiaj młodemu człowiekowi przyznać się do tego, że jest katolikiem, kiedy każdego dnia słyszy wyłącznie ataki na wszystko, co...

zobacz więcej

Stanisław Żaryn opatrzył wpis tagiem „anatomia manipulacji” i komentarzem, że takie działania osłabiają nie władze, a Polskę.


„Pomysł Jarosława Kaczyńskiego dotyczący wysłania na Ukrainę misji NATO oraz apel premiera Morawieckiego, by Norwegia wspomogła Ukrainę, wywołały oburzenie i ataki polityczne w Polsce. Teraz okazuje się, że inicjatywy te były rozważane przez naszych sojuszników na poważnie” – napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.


Dodał, że gdy Jarosław Kaczyński prezentował w Kijowie pomysł wysłania na Ukrainę misji NATO, część mediów w Polsce oraz politycy opozycji zaatakowali ówczesnego wicepremiera.

„Pojawiły się ataki personalne, krytyka i oskarżenia pod adresem rządu. Duża część mówiła, że Premier Kaczyński wysuwa absurdalne pomysły, że próbuje wciągać NATO w wojnę, a nawet że pomysł ten grozi wybuchem III wojny światowej” – przypomniał Żaryn.

Hołownia broni Niemców i atakuje polskie władze, a żądanie reparacji nazywa „brednią”

1 września, w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej, przedstawiono raport szacujący łączną wartość start poniesionych przez Polskę w wyniku...

zobacz więcej

Podobny mechanizm zadziałał – wskazał Żaryn – gdy premier Mateusz Morawiecki powiedział, iż w związku z nadwyżkami budżetowymi Norwegia powinna rozważyć pomoc Ukrainie. Miał być wówczas oskarżany o atak polityczny na sojuszników i wywoływanie konfliktów.


Tymczasem okazuje się, że pomysły prezentowane kilka miesięcy temu przez Polskę były poważnie rozważane także przez sojuszników.


„Po kilku miesiącach kwestie poruszone w obu wypowiedziach wracają. Amerykańskie media donoszą, że USA rozważają wysłanie misji wojskowej na Ukrainę. Zaś premier Norwegii oświadczył, że Norwegia przekaże biliony na zakup gazu dla UA” – podkreślił Żaryn.Jego zdaniem oba przypadki pokazują logikę „niektórych środowisk politycznych i medialnych, które zdają się bezrefleksyjnie atakować rząd RP”.


„Wytwarzane przy tym bodźce polityczne i informacyjne osłabiają nie władze PL, ale Polskę. Wielodniowe ataki na polskich polityków w opisywanych przypadkach miały swoje realne polityczno-informacyjne skutki” - zaznaczył rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej