RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Maciej Orłoś nie płaci podatków? „Jest winny skarbówce pół miliona”

Maciej Orłoś nie chciał odpowiadać na pytania o niezapłacone podatki (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
Maciej Orłoś nie chciał odpowiadać na pytania o niezapłacone podatki (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

Jak informują media, dziennikarz Maciej Orłoś jest winny urzędowi skarbowemu 497 tys. złotych. Choć od kilku lat chętnie zabiera głos na temat praworządności w Polsce, zapytany o sprawę stwierdził, że nie zamierza komentować swojej zaległości podatkowej.

Skandale wokół Piotra Kraśki. TVN zabiera głos

Przez kilka lat nie płacił podatków i jeździł autem mimo zatrzymanego prawa jazdy. Po kolejnych skandalach prezenter TVN Piotr Kraśko zniknął z...

zobacz więcej

Po tym, jak portal tvp.info ujawnił niedawno, że prezenter TVN Piotr Kraśko przez kilka lat nie płacił podatków, dziennikarz zniknął z anteny. 


Teraz głośno robi się z kolei o Macieju Orłosiu – związanym w przeszłości z TVP, WP, czy Radiem Zet, a teraz pracującym dla Radia Nowy Świat.


Zobacz także:  Czy Piotr Kraśko złamał kodeks etyki Discovery? „Uczciwość jest ważna”


Jak przekazał serwis pomponik.pl, dziennikarz ma poważny dług, który powstał od stycznia 2019 do stycznia 2022 r.


„Wszyscy jego kontrahenci dostali pismo z jego Urzędu Skarbowego, z którego wynika, że Orłoś jest zadłużony na prawie 500 tys. zł i jeśli kontrahenci mają względem niego zobowiązania finansowe, to muszą je uregulować, wysyłając pieniądze do Urzędu, nie bezpośrednio do Macieja Orłosia” – zdradził informator.


Portal sprawdził te doniesienia i okazało się, że faktycznie Orłoś „zalega na kwotę 411 100,69 zł samej należności, a razem z odsetkami jest winny aż 497 084,40 zł”.


Zobacz także:  Ujawniamy: Piotr Kraśko przez lata nie płacił podatków

 

Co ciekawe, poproszony o komentarz Maciej Orłoś zasłonił się koniecznością rozmowy z prawnikiem. Ostatecznie odmówił wytłumaczenia się z całej sprawy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej