RAPORT

Pogarda

Tusk zapowiedział opiłowanie PO z katolików. Ostra zapowiedź ws. aborcji

Aborcja dzieli Platformę Obywatelską i opozycję. Donald Tusk zabrał głos (fot. PAP; Forum)
Aborcja dzieli Platformę Obywatelską i opozycję. Donald Tusk zabrał głos (fot. PAP; Forum)

Najnowsze

Popularne

Szef PO Donald Tusk zaznaczył, że dla przeciwników aborcji na życzenie nie będzie miejsca na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej. „Poncyljusz, Kowal, Plocke, Fabisiak out?” – piszą internauci pytając, czy politycy przeciwni przerywaniu ciąży wylecą z partii. „Oj, odchudzony zostanie klub Koalicji Obywatelskiej” – dodała jedna z posłanek Lewicy i wymieniła nazwiska kolejnych 10 posłów, którzy zmuszeni do poparcia aborcji mogą powiedzieć „nie”. Z kolei rzecznik PSL przyznał, że słowa Tuska są zerwaniem rozmów o wspólnych listach.

Tusk o LGBT. „To będzie jedna z moich pierwszych decyzji”

W piątkowym wywiadzie z Donaldem Tuskiem dziennikarka TVN24 stwierdziła, że gdyby Polska należała do strefy euro, nie miałaby takich problemów z...

zobacz więcej

Donald Tusk w trakcie debaty z Rafałem Trzaskowskim na Campusie Polska Przyszłości w Olsztynie opowiedział się za legalną aborcją do 12. tygodnia życia dziecka.


– Osoby, które uznają inaczej, nie znajdą miejsca na listach PO do parlamentu – dodał lider Platformy Obywatelskiej. 


Zobacz także:  Aborcja, związki partnerskie i prawo dla transpłciowych. Tusk bierze elektorat czarnych protestów

 

Nie brakuje już opinii, że po latach ideologicznych sporów PO drastycznie skręci w lewo. Przypomnijmy, że przed laty Tusk pozował z ołtarzykiem i na kolanach całował ręce papieża. Jego koledzy z formacji regularnie spotykali się  na partyjnych rekolekcjach, m.in. w Łagiewnikach. 


Teraz dla katolików miejsca w Platformie nie będzie.


Jak Donald to ogłosił, spojrzałem na córkę Poncyljusza (Pawła, wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego KO – przyp. red.) i jej mina mówiła więcej niż tysiąc słów – powiedział anonimowo Interii jeden z polityków opozycji, który był na Campusie Polska Przyszłości.


Nie brakuje już opinii, że Tusk wyrzuci z Platformy wiele osób o konserwatywnych poglądach, a ich miejsce zajmą młodzi lewicowcy.

Awantura o krzyże w szkołach. „PO rusza na wojnę ideologiczną”

Donald Tusk stwierdził, że krzyże nie powinny wisieć w szkołach. Politycy PiS przypomnieli więc, jak ten sam polityk fotografował się z rodziną na...

zobacz więcej

„Poncyljusz, Kowal, Plocke, Fabisiak out?” – zapytał na Twitterze jeden z internautów.


„Grabarczyk, Bochenek, Dzikowski, Gadowski, Głogowski, Mroczek, Olichwer, Pępek, Sonik, Sowa również out?” – dodała posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.


O części z wieloletnich posłów Platformy już dziś wiadomo bowiem, że nie oddadzą w Sejmie głosu za aborcją. Na przykład Joanna Fabisiak (PO) podkreślała niedawno w rozmowie z niezalezna.pl, że jest posłem od 22 lat, „miała, ma i będzie miała takie same, niezmienialne poglądy w kwestii aborcji”. 


Zobacz także:  Aborcja. Posłanka porównała nienarodzone dziecko do pasożyta

 

– Pewnie w Platformie Obywatelskiej jest większość o lewicujących poglądach, ale to nie znaczy, że nie ma tu konserwatystów, do których się zaliczam – podkreślała deklarując, że odrzuca projekt przerywania ciąży.


W zamian zachęcała do przejrzenia podręczników do ginekologii. – Zobaczy pan rozwój dziecka w stanie prenatalnym miesiąc po miesiącu. W 12. tygodniu ciąży to jest malutki człowiek – dodawała w rozmowie z „Wyborczą”.


„Campus stał się miejscem ostatecznego zwrotu Platformy ku aborcji na życzenie” – podsumował na Twitterze dziennikarz Piotr Semka. „Tusk i Trzaskowski nie przejęli się specjalnie nawracaniem uczestników Campusu przez Tomka Terlikowskiego” – dodał.

To nie jest zwykły krzyż!

Donald Tusk stwierdził, że krzyż powinien zniknąć z Sejmu. Chodzi o krucyfiks, który parlamentarzystom przekazała matka zamordowanego przez...

zobacz więcej

„Tusk żąda od członków PO obowiązkowego poparcia aborcji do końca trzecego miesiąca od poczęcia dziecka. Partia polityczna czy sekta oszalałych ideologów? Wypalenie zawodowe w służbie Brukseli” – dodają internauci.


W sieci przypomniano, że na przykład poseł PO Paweł Poncyljusz chwalił się ostatnio uczestnictwem w pielgrzymce na Jasną Górę. „Jak chcesz to pogodzić z deklaracją Tuska, że nie będzie na listach PO miejsca dla tych, którzy nie chcą aborcji na życzenie do 3 miesiąca?” – brzmią pytania do parlamentarzysty.


Zobacz także:  Tusk za legalizacją zabijania dzieci. „Akceptuję ten projekt”

 

W tym kontekście warty odnotowania jest również wpis rzecznika PSL Miłosza Motyki.


Tusk od tygodni przekonuje bowiem, że tworzy szeroką koalicję anty-PiS i chce przygotowania jednej listy opozycji. Co zmienia deklaracja szefa PO ws. aborcji? „Zwrócę uwagę na jedną rzecz – Donald Tusk tym sposobem wykluczył wspólne listy” – napisał Motyka.


Nie brak za to opinii, że na listach układanych przez Tuska znajdą się m.in. Marta Lempart czy Michał Sz. pseud. Margot.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej