RAPORT

Pogarda

Skandaliczne porównanie prokurator Wrzosek: Auschwitz nie spadło z nieba

Prokurator Ewa Wrzosek (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Prokurator Ewa Wrzosek (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Prokurator Ewa Wrzosek została poproszona na Twitterze o komentarz do wypowiedzi aktywistki, która angażowała się w pomoc migrantom przywożonym przez służby białoruskie w ramach wojny hybrydowej na granicę polsko-białoruską. „Auschwitz nie spadło z nieba” – napisała Wrzosek.

Prokurator Wrzosek namawia europosłów na „unijną komisję śledczą” ws. Pegasusa

Polskie sądy nie mają skutecznych narzędzi do kontroli takich technik operacyjnych jak Pegasus – stwierdziła prokurator Ewa Wrzosek, występując we...

zobacz więcej

W wypowiedzi Kaliny Czwarnóg z Fundacji Ocalenie słyszymy, że „kompletnie straciła wiarę w to państwo”. Mówi: „mam takie myśli, że ja nienawidzę tego kraju”. Jak podkreśla, aktywiści, którzy działali na granicy uczestniczyli potem w spotkaniach z psychologie; niektórzy podczas nich płakali lub krzyczeli.


– Skoro ten kraj na oczach nas wszystkich doprowadza do cierpienia ludzi(...), to nikt z nas nie jest bezpieczny (...); ten kraj, jak będzie chciał, może zabić ciebie, mnie, moje bliskie osoby– mówi aktywistka, która zarzuca, że Polska i polskie służby miały doprowadzać do „głodzenia” czy „zamarzania” ludzi „w biały dzień”. 


Kryzys na granicy polsko-białoruskiej został wywołany przez białoruskiego dyktatora Aleksandra Łukaszenkę. Poprzedził rosyjską napaść na Ukrainę i miał doprowadzić do destabilizacji w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.


Ciąg dalszy mobbingowania Polski. Spotkanie delegacji PE z sędziami i politykami PO

Komisja Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego rozpoczęła w Polsce kontrolę. Takiego audytu nie miało dotąd żadne państwo Unii Europejskiej....

zobacz więcej

Szokujące porównanie prokurator Wrzosek


Do wypowiedzi aktywistki odniosła się prokurator Ewa Wrzosek. „Przywrócimy rządy prawa. Odpowiedzialnych za jego łamanie postawimy przed prawdziwym sądem.  A po latach nasze dzieci i wnuki - na lekcjach historii, ucząc się o tym czasie bezprawia i propagandy będą już mądrzejsze. I dumne z Polski. Jak my kiedyś. Auschwitz nie spadło z nieba” – napisała. 


W byłym niemieckim obozie koncentracyjnym KL Auschwitz zamordowano co najmniej 1,1 mln osób. 


Ewa Wrzosek jest prokuratorem od 27 lat, należy do Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej