RAPORT

Pogarda

Rosyjska propaganda: Bez gazu z Rosji Polacy zamarzną albo umrą z głodu

Rosyjska propaganda wykorzystuje tematykę polityki energetycznej do wywierania presji na Europę(fot. ALEXANDER ERMOCHENKO / Reuters / Forum)
Rosyjska propaganda wykorzystuje tematykę polityki energetycznej do wywierania presji na Europę(fot. ALEXANDER ERMOCHENKO / Reuters / Forum)

Najnowsze

Popularne

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zwraca uwagę, że w ostatnich dniach media rosyjskie eksponują kwestię kryzysu surowcowego w Polsce i innych krajach UE, który ma rzekomo wywołać – zagrażający głodem i zubożeniem Zachodu - kryzys żywnościowy.

Ukraiński drugim językiem w Polsce? „Znów rosyjska propaganda”

„Rosyjska propaganda kontynuuje operację dezinformacyjną, która ma na celu podsycanie napięć polsko-ukraińskich” – napisał Stanisław Żaryn,...

zobacz więcej

 W kontekście Polski szczególnie promowane są tezy, iż „bez rosyjskiego węgla i gazu Polacy zamarzną lub umrą z głodu” – napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Zwrócił uwagę, że narracje szerzone w kremlowskich mediach wskazują także na „uparte dążenie Polski” – mimo pojawiających się problemów – do całkowitej rezygnacji UE z rosyjskich węglowodorów.


„Opisane działania informacyjne wpisują się w szerszą aktywność rosyjskiej propagandy, której celem jest wykazanie, że sankcje nałożone na Federację Rosyjską przez UE są szkodliwe dla krajów Wspólnoty, nie stanowią natomiast zagrożenia dla samej Rosji” – napisał Żaryn.


Jego zdaniem rosyjska propaganda wykorzystuje tematykę polityki energetycznej do wywierania presji na Europę, wzmacniając przekaz o braku możliwości funkcjonowania krajów UE bez rosyjskich surowców.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej