RAPORT

Pogarda

Czy Rosja ma możliwości otwarcia drugiego frontu? Odpowiada niemiecki generał

Niemiecki generał przestrzega przed lekceważeniem zdolności bojowych Rosji (fot. Leon Klein/Anadolu Agency via Getty Images)
Niemiecki generał przestrzega przed lekceważeniem zdolności bojowych Rosji (fot. Leon Klein/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Zachód nie może lekceważyć siły militarnej Rosji, która ma możliwość otwarcia drugiego frontu” – powiedział dowódca sił zbrojnych Niemiec gen. Eberhard Zorn w środę w wywiadzie dla Agencji Reutera. „Choć większość rosyjskich sił lądowych jest obecnie związana na Ukrainie, to nie powinniśmy lekceważyć rosyjskich możliwości otwarcia drugiego frontu” – ocenił.

Mówił, że Bundeswehra jest „goła”. Teraz podał, kiedy armia uzupełni braki w uzbrojeniu

Generał Alfons Mais, szef Bundeswehry jest zaskoczony „naiwnością”, z jaką Rosja rozpoczęła wojnę. Jednocześnie ostrzega przed lekceważeniem...

zobacz więcej

„Większość rosyjskiej marynarki nie została jeszcze zaangażowana w wojnę na Ukrainie. Rosyjskie siły powietrzne również mają znaczny potencjał, który stanowi zagrożenie dla NATO” – zauważył gen. Zorn.


Według dowódcy sił zbrojnych Niemiec Rosja „jest zdolna do rozszerzenia konfliktu na cały region”, chociaż byłoby to dla Moskwy „bardzo nierozsądnym” posunięciem. „Nie należy się też spodziewać, aby armii rosyjskiej zabrakło w najbliższym czasie amunicji” – ocenił Zorn.


„Rosjanie posiadają ogromną ilość amunicji. Jest ona częściowo przestarzała i nieprecyzyjna, ale właśnie ona powoduje ogromne zniszczenia w infrastrukturze cywilnej. Rosjanie wystrzeliwują od 40 do 60 tys. pocisków artyleryjskich dziennie” – powiedział niemiecki generał. Zaznaczył jednak, że nie przewiduje poważnej ofensywy rosyjskiej w głąb terytorium ukraińskiego, gdyż Kreml skoncentrowany jest na podboju Donbasu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej