RAPORT

Pogarda

Ukraińcy strollowali rosyjską policję. „Zamawialiście białe flagi” [WIDEO]

Bloger Anton UA zakpił z okupantów z Rosji (fot. Leon Klein/Anadolu Agency via Getty Images, BiełsatTV)
Bloger Anton UA zakpił z okupantów z Rosji (fot. Leon Klein/Anadolu Agency via Getty Images, BiełsatTV)

Najnowsze

Popularne

Ukraiński bloger zadzwonił na policję w obwodzie chersońskim, gdzie od kilku dni trwa coraz poważniejsza kontrofensywa ukraińskiej armii. Nie przedstawiając się zapytał, gdzie dostarczyć Rosjanom materiał na białe flagi. Gdy zbici z tropu okupanci dopytywali o szczegóły, padła jeszcze prośba o zezwolenie na organizację manifestacji.

Kanclerz murem za blokowaniem KPO. „Obywatele Polski chcą, by UE się angażowała”

Olaf Scholz powiedział, że Komisja Europejska powinna mieć nowe możliwości wszczynania postępowań i obcinania funduszy państwom członkowskim, które...

zobacz więcej

Według strony ukraińskiej kontrofensywa w obwodzie chersońskim przynosi rezultaty. Są doniesienia o wyzwoleniu kilku miejscowości spod rosyjskiej okupacji.


Zdaniem amerykańskich ekspertów z Instytutu Studiów na Wojną, odbite miały zostać m.in. tereny nad rzeką nad Ingulec i na południe od granicy obwodów chersońskiego i dniepropietrowskiego. Z kolei z raportu wywiadu brytyjskiego resortu obrony wynika, że ukraińskie wojsko od poniedziałku rano „nasiliło ostrzał artyleryjski na obszarach frontu na południu Ukrainy”.


Zobacz także ->  Rosjanie nie wjadą do UE? Rau: W środę przedstawimy propozycję

 

Sytuację tę postanowił wykorzystać jeden z ukraińskich blogerów. 


„Anton UA zażartował z Rosjan w obwodzie chersońskim - zadzwonił do policjantów w okupowanej Nowej Kachowce i... przypomniał im, że zbliża się do nich ukraińska armia” – donosi Biełsat TV. Jak czytamy, „strollował okupantów” zadając zaskakujące pytania.


Zobacz także ->  „Za rok nagroda za Ibrahima w Odrze”. Lawina komentarzy po medalu dla aktywistki z Podlasia

 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej