RAPORT

Pogarda

Putin blisko polskiej granicy. Jest komentarz z rządu

Najnowsze

Popularne

Wizytą w Kaliningradzie Władimir Putin chce pokazać, że będzie blisko Europy. Chce, żebyśmy się go bali, ale nie możemy się go bać – podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Jak stwierdził, strach Europy jest największym sprzymierzeńcem Putina.

Putin pojawi się w czwartek blisko polskiej granicy

Władimir Putin będzie przebywał w czwartek w Obwodzie Kaliningradzkim – przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Wyjaśnił, że ta wizyta ma mieć...

zobacz więcej

We wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przekazał, że Putin będzie przebywał w czwartek w Obwodzie Kaliningradzkim, zaś wizyta ma mieć związek z obchodzonym w Rosji Dniem Wiedzy. 

 

Pieskow dodał, że jest też inny cel jego wizyty, którego nie chciał ujawnić. – Będziemy o tym informować w kolejnych dniach – przekazał. 

 

Doniesienia o wizycie Putina w Kaliningradzie komentował w programie „Kwadrans Polityczny” TVP1 wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. 

 

Jak ocenił, Putin pokazuje, że „1 września będzie blisko Europy, najbliżej jak się da”. „Nie zapomnijcie o mnie, 1 września pamiętajcie o wojnie. Ja będę blisko” – tak odczytuję ten sygnał – dodał wiceminister.

Prezydent Zełenski: Ryzyko wypadku jądrowego nie maleje ani na godzinę

Sytuacja w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej oraz w Enerhodarze jest nadzwyczaj niebezpieczna z powodu działań okupujących je rosyjskich wojsk, a...

zobacz więcej

Na uwagę, że Putin decyduje się na takie demonstracje, gdy coś idzie nie po jego myśli, wiceszef MSWiA odparł, że jest pewien front, który idzie po jego myśli.


To jest strach Europy przed Putinem. Ten strach jest ogromnym sprzymierzeńcem Putina. Trzeba o tym pamiętać – podkreślił. 

  

– Putin chce, żebyśmy się go bali; ale nie możemy się go bać. Nie może się go bać Europa, nie może się bać braku ciepłej wody w kranie – powiedział wiceminister. 

  

W jego ocenie Europa często o tym zapomina, a najczęściej – Niemcy, którzy, „wydaje się, że marzą tylko o tym, żeby ta wojna (na Ukrainie) się skończyła, by przywrócić stosunki handlowe, uruchomić rurociągi idące po dnie Bałtyku”.

  

Niestety tak jest, ale naszym zadaniem jest budować świadomość w Europie – zaznaczył wiceszef MSWiA.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej