RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Słaby wynik Tuska. Jest nowy sondaż

Donald Tusk (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Donald Tusk (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Najnowsze

Popularne

Zaledwie co 10. badany twierdzi, że gdyby opozycja wygrała wybory parlamentarne i zdołała utworzyć rząd, Donald Tusk byłby najlepszym kandydatem na premiera. W najnowszym sondażu na ten temat przed szefem PO znalazło się jeszcze dwóch polityków.

Manipulacje i fake newsy. Co Donald Tusk pisze na Twitterze?

Manipulacje, fake newsy, kłamstwa i powielanie rosyjskiej narracji – tak najkrócej można skomentować ostatnie wpisy Donalda Tuska na Twitterze....

zobacz więcej

W nowym sondażu przeprowadzonym przez United Survey na zlecenie Wirtualnej Polski ankietowanych zapytano, kto byłby najlepszym kandydatem opozycji na premiera.  


Najwięcej respondentów – aż 29,5 proc. – nie umiało wskazać swojego kandydata na przyszłego szefa rządu wśród polityków obecnej opozycji. 

 

W badaniu tym pierwsze miejsce zajął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, którego wskazało 22,2 proc. badanych. 

  

Drugie miejsce przypadło liderowi Polski 2050. Szansę na objęcie teki premiera daje Szymonowi Hołowni 19,6 proc. ankietowanych. 

 

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk znalazł się dopiero na ostatnim miejscu politycznego podium z wynikiem 11,3 proc. To o ponad 10 pkt. proc. mniej niż uzyskał Rafał Trzaskowski.

Donald Tusk nie wiedział, że jest nagrywany. Powiedział, co sądzi o pracy w Sejmie [WIDEO]

– To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej – powiedział Donald Tusk na chwilę przed wejściem na antenę TVN...

zobacz więcej

WP podaje, że na niemałe poparcie mógłby liczyć lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. W fotelu premiera widziałoby go 8,3 proc. uczestników badania.

  

7,7 proc. uczestników sondażu wskazało, że na premiera nadaje się lider Konfederacji Krzysztof Bosak. Najmniej badanych wskazało na Włodzimierza Czarzastego – 1,5 proc. 

 

W badaniu uwzględniono też odpowiedzi wyłącznie tych osób, które deklarują poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. I tak wśród wyborców KO ponownie najwięcej osób wytypowało na przyszłego premiera Rafała Trzaskowskiego (40 proc.). 

 

Drugie miejsce zajął Donald Tusk, na którego wskazało w tym przypadku 28 proc. respondentów.

Jest nowy sondaż. Fatalne wieści dla Tuska

Donald Tusk wyznał w TVN, że nie chce wracać do Sejmu. – To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział na tej Wiejskiej – mówił szef...

zobacz więcej

Na Szymona Hołownię w roli premiera wskazało 16 proc. wyborców KO. Na jeszcze niższe poparcie mógłby liczyć lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityka PSL na czele rządu widziałoby 8 proc. wyborców KO. Na 3 proc. poparcia mógłby liczyć wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak. Żadna z osób ankietowanych nie wskazała na Włodzimierza Czarzastego – podaje portal. 

 

Badanie przeprowadzono w dniach 27-28 sierpnia metodą CAWI na reprezentatywnej grupie 1 tys. Polaków. 

 

To kolejny w ostatnim czasie fatalny sondaż dla Donalda Tuska. Kilka dni temu „Super Express” podawał wyniki swojego sondażu, z którego wynika, że większość badanych nie chce, by Tusk ponownie zasiadał w Sejmie. 

 

Jedynie 37 proc. badanych jest za tym, by szef PO kandydował w najbliższych wyborach parlamentarnych. 11 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej