RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Radny PiS: Dulkiewicz wydała 492 tys. na reklamę przed prognozą pogody

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Najnowsze

Popularne

Radny PiS z Gdańska Przemysław Majewski poinformował ostatnio, że władze miasta wydały 135 tys. zł, aby zareklamować akcję Gdańsk Miasto Równości w stacji TVN. Teraz dodał, że na promocję kilkusekundowego klipu w innej ze stacji ratusz przeznaczył kolejne 492 tys. zł. „Brakuje słów, by to skomentować. Komuś słońce przygrzało” – ocenił.

Gróbarczyk o Odrze: Słowa niemieckiej minister to skandal

Szefowa niemieckiego resortu środowiska Steffi Lemke zażądała od Polski wstrzymania rozbudowy Odry. „Modernizacja Odry w postaci budowy stopni...

zobacz więcej

W lipcu Majewski poinformował, że Kraków „za wywiad z Jackiem Majchrowskim w śniadaniówce TVN dał ćwierć miliona złotych”. Dodał, że 30 lipca gościem stacji była z kolei Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. „Ile dała Łódź za wywiad Zdanowskiej? Kto następny? Dulkiewicz, Karnowski?” – pytał.


Kilka tygodni później przekazał, że podnosząc temat współpracy stacji z miastami rządzonymi przez polityków opozycji, nie mylił się. „Gdańsk i Sopot oficjalnie dołączyły do sponsorów TVN. Jacek Karnowski dał kilkaset tysięcy na festiwal. Aleksandra Dulkiewicz dała 135 tysięcy za program w śniadaniowy” – napisał.


Zobacz także:  Zaginione oświadczenia majątkowe w gdańskim ratuszu. Brakuje ich aż 300

 

Oceniał, że wydatki ratusza wielu osobom mogą się wydawać kontrowersyjne. W międzyczasie z miejskiej kasy 115 tys. zł miało bowiem trafić do tiktokera, a 150 tys. zł na  słynne już w całej Polsce owce.


„A teraz 492 tys. zł dla Polsatu” – napisał Majewski. Jak przekazał, chodzi o pięciosekundowe spoty, których sponsorem jest Miasto Gdańsk.


Zobacz także:  Dulkiewicz szydzi z mszy św. i nazywa „mordercami”. Jest odpowiedź Orlenu

 

„Ciśnienie gwałtownie rośnie mieszkańcom, którzy dowiadują się, że Dulkiewicz wydała blisko pół miliona na reklamę Gdańska przed prognozą pogody w TV Polsat. Brakuje słów, by to skomentować. Komuś słońce przygrzało…” – podsumował Majewski.


Jak czytamy, umowa była zawarta w lipcu 2021 roku i obejmuje „działania w zakresie promocji Gdańska”.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej