RAPORT

Pogarda

Putin pojawi się w czwartek blisko polskiej granicy

Władimir Putin (fot. Contributor/Getty Images)
Władimir Putin (fot. Contributor/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Władimir Putin będzie przebywał w czwartek w Obwodzie Kaliningradzkim – przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Wyjaśnił, że ta wizyta ma mieć związek z obchodzonym w Rosji Dniem Wiedzy, kiedy rozpoczyna się rok szkolny.

Kaliningrad. Rzecznik Putina o decyzji KE: Przejaw zdrowego rozsądku

Litwa wznowiła tranzyt niektórych towarów objętych sankcjami unijnymi do i z obwodu kaliningradzkiego. To efekt nowych wytycznych Komisji...

zobacz więcej

Pieskow cytowany przez rosyjskie media propagandowe poinformował, że „w drugiej połowie tygodnia prezydent Rosji będzie przebywał w Kaliningradzie”, zaś podróż zbiegnie się w czasie z początkiem roku szkolnego i Dniem Wiedzy. 

 

Rzecznik Putina dodał, że jest też inny cel jego wizyty, którego nie chciał ujawnić. – Będziemy o tym informować w kolejnych dniach – przekazał. 11 września w Obwodzie Kaliningradzkim odbędą się wybory gubernatorskie. 

 

Pod koniec czerwca do Kaliningradu wysłany został szef Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew, gdzie wziął udział w spotkaniu „poświęconemu bezpieczeństwu narodowemu”.

Wizyta odbywała się w czasie napięć wywołanych wstrzymaniem tranzytu niektórych rosyjskich towarów do i z Obwodu Kaliningradzkiego na mocy sankcji nałożonych na Rosję przez Unię Europejską. 


W połowie sierpnia agencja Associated Press podawała, że Rosja rozmieściła w Kaliningradzie swoje trzy najnowocześniejsze rakiety – pociski hipersoniczne Kindżał. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej