RAPORT

Pogarda

„To czaszka żołnierza z Azowstalu”. Szokujące słowa rosyjskiego najemnika [WIDEO]

Mężczyzna przyznał się do zabójstwa (fot. tt/@pravda_eng)
Mężczyzna przyznał się do zabójstwa (fot. tt/@pravda_eng)

Najnowsze

Popularne

Rosyjski najemnik Igor Manguszew wystąpił na scenie z ludzką czaszką. Stwierdził, że to kości ukraińskiego żołnierza zabitego w Azowstalu w Mariupolu – poinformowały ukraińskie media.

Samobójstwa wśród rosyjskich żołnierzy na Ukrainie. „Nie wytrzymują presji psychicznej”

Niektórzy rosyjscy żołnierze walczący na Ukrainie nie wytrzymują presji psychicznej i popełniają samobójstwa; taki przypadek miał miejsce m.in. w...

zobacz więcej

Nagranie przedstawiające wystąpienie Manguszewa opublikowała Ukraińska Prawda. Gazeta internetowa przekazała, że rosyjski najemnik w swoim wystąpieniu oświadczył, że trzymana przez niego czaszka to szczątki zabitego ukraińskiego żołnierza, który bronił się w okupowanym Mariupolu.  – To na pewno nie cywil, zabiliśmy go własnymi rękami – mówi rosyjski najemnik.


Mężczyzna powiedział, że Rosja jest w stanie wojny z „ideą” ukraińską, więc wszyscy Ukraińcy muszą zostać zabici – poinformował ukraiński dziennikarz Denys Kazanski. 


– My żyjemy, a on jest już martwy. Pozwólmy mu spłonąć w piekle. On nie miał szczęścia, zrobimy sobie puchar z jego czaszki – mówi na nagraniu Manguszew. Podkreślał, że Rosja musi „zdeukrainizować” Ukrainę i „przywrócić nasze ziemie”. 

 

Nagranie w mediach społecznościowych opublikował też doradca szefa ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Anton Heraszczenko. „Rosyjski neonazista Igor Manguszew trzyma czaszkę. Twierdzi, że należała ona do jednego z obrońców Azowstalu i przyznaje się do morderstwa” – pisze polityk. 

  

Dodaje, że ma nadzieję, iż to nie jest prawdziwa czaszka, „ale wszyscy pamiętamy filmy, na których nasi żołnierze są kastrowani i zabijani, a ich głowy nabijane na pręty i wieszane na płotach”. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej