RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Znany aktor został katolikiem. Nawrócił się podczas pracy nad nową rolą

Shia LaBeouf (fot. RB/Bauer-Griffin/GC Images)
Shia LaBeouf (fot. RB/Bauer-Griffin/GC Images)

Najnowsze

Popularne

Kontrowersyjny aktor, który pod koniec 2020 roku został oskarżony przez byłą partnerkę o stosowanie wobec niej przemocy, w najnowszym wywiadzie opowiedział o tym, jak wielkie znaczenie ma dla niego przynależność do Kościoła Katolickiego. Shia LaBeouf wyjawił, że wiara ocaliła go przed samobójstwem. – Teraz wiem, że Bóg używał mojego ego, aby przyciągnąć mnie do siebie, odciągając od ziemskich pragnień – zdradził.

Kłopoty z prawem i alkoholem. Ceniony aktor na równi pochyłej

Presja związana ze sławą i życiem na świeczniku jest duża i nie każdy sobie z nią radzi. Do grona artystów, którzy mają z tym problem, należy Shia...

zobacz więcej

O gwiazdorze „Transformersów” głośno jest ostatnimi czasy głównie ze względu na zarzuty, jakie wysunęła pod jego adresem była dziewczyna. Wokalistka FKA twigs pod koniec 2020 roku oskarżyła publicznie Shię LaBeoufa o stosowanie wobec niej przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. 


W reakcji na wyznanie gwiazdy głos zabrały też inne kobiety, które aktor miał skrzywdzić. Kilka miesięcy później LaBeouf ogłosił, że rozstaje się z reprezentującą go agencją CAA, gdyż zamierza robić sobie przerwę od występów na ekranie, aby zasięgnąć profesjonalnej pomocy i skoncentrować się na leczeniu.


Po niespełna dwóch latach nieobecności LaBeouf wraca do branży filmowej za sprawą głównej roli w dramacie biograficznym „Padre Pio”, w którym wcielił się w tytułową postać. W ramach promocji swojej nowej produkcji aktor udzielił wywiadu katolickiej organizacji medialnej „Word on Fire”. Rozmawiając z biskupem Robertem Barronem aktor opowiedział nie tylko graniu Ojca Pio, ale też o tym, jak bardzo pomaga mu wiara w Boga, zwłaszcza w kryzysowych momentach. 


– Widząc ludzi, którzy grzeszyli w sposób, którego nie potrafiłem sobie nawet wyobrazić, a jednak odnajdywali właściwą drogę, słuchając Chrystusa, poczułem, że i dla mnie jest nadzieja. Słuchałem relacji zdeprawowanych ludzi, którym udało się odnaleźć sens i cel. Dzięki temu pomyślałem, że mam pozwolenie na to, by wcielić się w tę postać – wyznał aktor.


W tym samym wywiadzie Shia LaBeouf zdobył się na bardzo intymne i dramatyczne wyznanie. Ujawnił, że miał myśli samobójcze, przez które był bliski odebrania sobie życia. Hollywoodzki gwiazdor aresztowany w Teksasie. Pijany błąkał się po Austin w Teksasie

Shia LaBeouf, aktor znany z filmów takich jak „Furia” czy serii „Transformers”, został zatrzymany w piątek wieczorem w Austin w Teksasie. Gwiazdor...

zobacz więcej


– Miałem już przygotowaną broń, która leżała na stole. W najgorszym momencie chciałem umrzeć. Nie wiedziałem, dokąd się udać, do kogo zwrócić po pomoc. Ale było we mnie głęboko ukryte pragnienie przetrwania – zdradził. I dodał, że dopiero po jakimś czasie zrozumiał, że za tym „ukrytym pragnieniem przetrwania” stoi Bóg. Niedługo po tym dramatycznym momencie LaBeouf dostał bowiem angaż do filmu o życiu Ojca Pio.


Shia LaBeouf w filmie „Padre Pio”


W ramach przygotowań gwiazdor zamieszkał w klasztorze kapucynów i zgłębiał pisma słynnego stygmatyka oraz nauczanie Kościoła. To okazało się dlań początkiem duchowego rozwoju. 


– Teraz wiem, że Bóg używał mojego ego, aby przyciągnąć mnie do siebie, odciągając od ziemskich pragnień. Ale muszę przyznać, że gdybym nie pomyślał wtedy, że to może uratować moją karierę, prawdopodobnie nie wsiadłbym do samochodu i nie wyjechał do klasztoru. To wszystko działo się jednocześnie, czułem, że wkraczam na dobrą drogę, zarówno jeśli chodzi o życie zawodowe, jak i prywatne – podkreślił LaBeouf. 


Film „Padre Pio” trafi do kin 2 września.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej