RAPORT

Pogarda

Jest wniosek do KE o całkowity zakaz wydawania wiz Rosjanom

Czy UE zablokuje wizy dla Rosna wbrew woli Niemiec? (fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)
Czy UE zablokuje wizy dla Rosna wbrew woli Niemiec? (fot. Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Jest wniosek do KE o całkowity zakaz wydawania wiz Rosjanom. Apel do przewodniczącej Komisji Europejskiej i przewodniczącego Rady Europejskiej podpisało już 56 posłów. Inicjatorem petycji był Petras Austrevicius – litewski polityk, poseł PE.

Ostry spór w UE i PO o wizy dla Rosjan. Prof. Żurawski: To wiele tłumaczy

Rosjanie mordują Ukraińców, odpowiedzialnością za wojnę obarczają Zachód, a jednocześnie bawią się na wakacjach w krajach Unii Europejskiej. Prof....

zobacz więcej

Rosja zaatakowała Ukrainę, doprowadziła do kryzysu gospodarczego w Europie (wysokich cen energii i galopującej inflacji), a jej obywatele bez przeszkód dalej podróżują sobie do państw Unii Europejskiej.


Finlandia, Polska, Estonia, Łotwa, Dania, Czechy i Litwa publicznie poinformowały, że rozważają zablokowanie wydawania wiz turystycznych dla Rosjan. Ostry głos sprzeciwu dla takiej inicjatywy popłyną z Berlina. Zdaniem części ekspertów niechęć Niemców do sankcji na Rosję znów może doprowadzić do zablokowania wprowadzenia restrykcji.


Zobacz także:  PO wspiera stanowisko Niemiec przeciwko zakazowi wiz dla Rosjan. Kuriozalny argument Sikorskiego

 

Teraz poseł do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości Kosma Złotowski poinformował jednak, że 56 posłów różnych ugrupowań zwróciło się do szefów unijnych instytucji i czeskiej prezydencji o „wprowadzenie całkowitego zakazu wydawania wiz turystycznych dla Rosjan”.


Skandal ws. Merkel. Czarnek: To ona z Tuskami wyhodowała Putina!

Angela Merkel otrzymała Pokojową Nagrodę UNESCO za działania podczas kryzysu migracyjnego w 2015 r. Komentując tę sprawę na antenie TVP Info...

zobacz więcej

„Obywatele Federacji Rosyjskiej nie powinni być mile widziani w UE tak długo, jak trwa ta barbarzyńska wojna!” – skomentował polityk PiS.


We wniosku zaznaczono, że Moskwa rozpoczęła nielegalną i niesprowokowaną inwazję na Ukrainę. 


Zobacz także:  Ukraińskie MSZ bada wizytę szefowej belgijskiej dyplomacji na Krymie

 

Pod apelem podpisali się m.in. Anna Zalewska, Witold Waszczykowski, Jerzy Buzek, Zdzisław Krasnodębski, Adam Jarubas, Marek Balt i Jacek Saryusz-Wolski. Co ciekawe, w grupie europosłów z Polski, którzy wsparli inicjatywę, znalazł się Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej, który w przeszłości chciał, aby Polacy i Rosjanie wspólnie napisali szkolny podręcznik do historii.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej