RAPORT

Pogarda

Ukraina otrzyma mikrodrony Black Hornet. Jeden waży 33 gramy

Dron Black Hornet (fot.  Ben Stansall - WPA Pool/Getty Images)
Dron Black Hornet (fot. Ben Stansall - WPA Pool/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Norwegia i Wielka Brytania wspólnie przekażą Ukrainie mikrodrony Black Hornet, wyprodukowane przez amerykańską firmę Teledyne FLIR i przeznaczone do rozpoznania i identyfikacji celów na polu walki – przekazało norweskie ministerstwo obrony, cytowane przez Agencję Reutera.

Kolaborant wysadzony w powietrze. Jest nagranie

Iwan Suszko, szef kolaborującej z Rosjanami administracji okupowanej Michajłówki w obwodzie zaporoskim, został zabity w zamachu bombowym – podają...

zobacz więcej

Szacunkowa wartość mikrodronów, które mają być dostarczone Kijowowi, wynosi około 90 mln norweskich koron (ponad 44 mln zł) – powiadomił resort. 

  

Dron Black Hornet waży zaledwie 33 gramy i może znajdować się w przestrzeni powietrznej przez 25 minut. Porusza się z maksymalną prędkością 22 km na godzinę i jest zdolny do zbierania danych z odległości maksymalnie 2 km – czytamy w serwisie thedefensepost.com. 

  

Mikrodrony służą do prowadzenia operacji zarówno w dzień, jak i w nocy. W czerwcu kierownictwo Teledyne FLIR informowało, że firma dostarczyła już ponad 12 tys. tego rodzaju maszyn siłom zbrojnym różnych państw świata. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej