RAPORT

Pogarda

Ukraiński drugim językiem w Polsce? „Znów rosyjska propaganda”

Rosyjska dezinformacja aktywna ws. wojny na Ukrainie (fot. twitter.com/StZaryn)
Rosyjska dezinformacja aktywna ws. wojny na Ukrainie (fot. twitter.com/StZaryn)

Najnowsze

Popularne

„Rosyjska propaganda kontynuuje operację dezinformacyjną, która ma na celu podsycanie napięć polsko-ukraińskich” – napisał Stanisław Żaryn, rzecznik ministra kooordynatora służb specjalnych. Jak wyjaśnił, według dezinformacji Kremla Ukraińcy oczekują poszerzania przywilejów w Polsce.

Politycy PO – wyrozumiali dla Rosjan, bezwzględni dla Polaków

UE huczy o nowym pomyśle restrykcji na Rosję – wstrzymania wiz turystycznych. Projekt blokują Niemcy, więc politycy PO ogłosili, że również...

zobacz więcej

Stanisław Żaryn poinformował w mediach społecznościowych, że w ostatnich dniach media rosyjskie „promują fałszywą tezę o rzekomym dążeniu Ukraińców do uznania języka ukraińskiego za drugi język urzędowy w Polsce”.


Wskazują przy tym na niebezpieczeństwo i obciążenie, jakim mają być dla Polski ukraińscy uchodźcy.


Zobacz także:  Polska sprowadza Ukraińców zamiast repatriantów? Stanowcza odpowiedź wiceszefa MSZ

 

„Rosyjski kłamliwy przekaz zwraca uwagę na rzekome zmęczenie całej Europy napływem ukraińskich uchodźców i działania podejmowane w celu zniechęcenia Ukraińców do migracji” – alarmuje Żaryn.


Dodaje, że aktywna postawa polskiego rządu i współpraca z Ukrainą od początku agresji Rosji na Ukrainę jest celem rosyjskiej propagandy.

Półnagie aktywistki zakłóciły sesję Scholza. „Gas embargo now”

Półnagie aktywistki zakłóciły sesję zdjęciową kanclerza Niemiec Olafa Scholza podczas dnia otwartego w Urzędzie Kanclerskim. Kobiety na nagich...

zobacz więcej

„Kreml nie ustaje w propagowaniu fałszywego obrazu sytuacji społeczno-politycznej w Polsce i relacji Polaków z Ukraińcami” – zauważył rzecznik służb specjalnych. 


Zobacz także:  Rosjanie gorsi od Orków? Aktor „Władcy Pierścieni” apeluje

 

Jak napisał, propaganda rosyjska w ostatnich dniach eksploatuje szczególnie intensywnie wątki, które mogą najsilniej poróżnić Polaków i Ukraińców. 


„Obecnie najważniejszym celem rosyjskiej dezinformacji przeciwko Polsce jest próba wywołania wrogości między Polakami i Ukraińcami” – podsumował.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej