RAPORT

Pogarda

Ma powstać najnowocześniejszy zakład karny. Znamy szczegóły [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

W piątek podpisano umowę na budowę najnowocześniejszego zakładu karnego w Polsce. Powstanie na Podkarpaciu, w Chmielowie. To będzie placówka bez krat dla kobiet, za to z halą produkcyjną i domem przejściowym. Ma kosztować 90 milionów złotych – informuje TVP3 Rzeszów.

Ostra amunicja w plecaku Polki. Sprawą zajmie się prokuratura

Osiem sztuk ostrej amunicji odnaleziono podczas lotniskowej kontroli bezpieczeństwa w bagażu podręcznym Polki. 44-latka odlatywała z Krakowa do...

zobacz więcej

W pobliżu zakładu karnego powstanie dom przejściowy. Trafią do niego kobiety kończące kary pozbawienia wolności. Ma to być miejsce, które pozwoli im przygotować się do życia poza murami więzienia. Dom przejściowy pomieści 38 osób. Na terenie nowego zakładu karnego powstanie też hala produkcyjna, w której zatrudnienie znajdzie około stu kobiet.


Według zapowiedzi służby więziennej, będzie to najnowocześniejszy kompleks penitencjarny w Polsce. Budowa nowego zakładu karnego dla kobiet ma też być szansą na pracę dla mieszkańców oraz absolwentów kierunków takich jak resocjalizacja czy pedagogika.


Obecnie 68 kobiet odbywa kary pozbawienia wolności w jednym z oddziałów rzeszowskiego zakładu karnego. 98 przebywa w więzieniu w Kielcach – jednostka podlega właśnie pod Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie.


Nowy zakład karny w Chmielowie ma być gotowy na wiosnę 2024 roku.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej