RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kolejny „Beatles” skazany na dożywocie. Terrorysta mordował ludzi

El Shafee Elsheikh został skazany na dożywocie (fot. Alexandria Sheriff's Office)
El Shafee Elsheikh został skazany na dożywocie (fot. Alexandria Sheriff's Office)

Najnowsze

Popularne

Sąd federalny USA skazał na dożywocie członka Państwa Islamskiego, zwanego „Beatlesem”. El Shafee Elsheikh był oskarżony o udział w zamordowaniu w Iraku i Syrii amerykańskich dziennikarzy oraz pracowników organizacji humanitarnych.

„Doktor Frankenstein”. Na tropie chirurga plastycznego grozy [WIDEO]

Pacjenci mówią o nim „doktor Frankenstein”, „rzeźnik w lekarskim kitlu”. Ten chirurg plastyk albo ma przy stole operacyjnym wyjątkowego pecha, albo...

zobacz więcej

Należał do grupy terrorystów z Państwa Islamskiego zwanych w Syrii „The Beatles”, ze względu na brytyjski akcent jej członków. Byli oni podejrzani o udział w zamieszczanych w sieci filmach Państwa Islamskiego, pokazujących egzekucje zagranicznych zakładników.


W kwietniu ława przysięgłych uznała El Shafee Elsheikha za winnego morderstwa amerykańskich dziennikarzy Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa oraz pracowników humanitarnych Petera Kassiga i Kayli Mueller.


Obrońcy El Shafee Elsheikha podczas rozprawy zaprzeczali, jakoby miałby on być członkiem „The Beatles”. Sędzia określił zachowanie skazanego „przerażającym, barbarzyńskim, brutalnym, bezdusznym – i oczywiście kryminalnym”.


W kwietniu jeden z członków grupy, Alexanda Kotey, przyznał się do winy w ośmiu sprawach karnych, w tym do zamordowania zakładników, spisku na rzecz wspierania terrorystów i bycia członkiem „The Beatles”. Został skazany na dożywocie. Trzeci członek grupy Mohammed Emwazi zginął podczas amerykańskiego nalotu w 2015 roku.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej