RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier komentuje słowa lidera PO: Pokazał, co myśli o ciężkiej pracy dla Polaków

 „Tusk pokazał swoje prawdziwe oblicze”.(fot. PAP/Maciej Kulczyński/Lech Muszyński)
„Tusk pokazał swoje prawdziwe oblicze”.(fot. PAP/Maciej Kulczyński/Lech Muszyński)

Donald Tusk z pogardą, ze wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków, do pracy parlamentarzysty, do pracy w Sejmie. Myślę, że tym samym pokazał swoje prawdziwe oblicze, pokazał, co myśli o ciężkiej pracy dla Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki, nawiązując do porannego wywiadu lidera PO.

Donald Tusk nie wiedział, że jest nagrywany. Powiedział, co sądzi o pracy w Sejmie [WIDEO]

– To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej – powiedział Donald Tusk na chwilę przed wejściem na antenę TVN...

zobacz więcej

Szef rządu podczas piątkowej konferencji prasowej w Smolajnach (Warmińsko-Mazurskie) nawiązał do słów lidera PO Donalda Tuska i artykułu, jaki przeczytał na jednym z portali internetowych.


– Pan Donald Tusk z taką pogardą, ze wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków. Do pracy parlamentarzysty, do pracy w Sejmie – ocenił szef rządu. – Myślę, że tym samym pokazał swoje prawdziwe oblicze. Pokazał, co myśli o Polakach, co myśli o ciężkiej pracy dla Polaków – dodał.


Donald Tusk w piątek rano udzielił wywiadu w TVN24. Jak podał później Onet.pl, tuż przed emisją rozmowy doszło do „zabawnej sytuacji”. – Użytkownicy mobilnej aplikacji TVN24 GO mogli usłyszeć zakulisową rozmowę prowadzącej i byłego premiera tuż przed programem na żywo. Nie byli świadomi, że ich pozaantenowa rozmowa ujrzy światło dzienne – podał portal.


Jak czytamy na portalu, szef PO w pewnym momencie stwierdził: „Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować”. – To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział... na tej Wiejskiej – mówił dalej, wyjaśniając tym samym, że ma na myśli budynek parlamentu. „A po kilku chwilach ciszy, jak gdyby nigdy nic, rozpoczyna się program na żywo” – czytamy na portalu. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej