RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Morawiecki o nagraniu: Premier Finlandii ma powody do radości

Premier Finlandii (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)
Premier Finlandii (fot. Nicolas Economou/NurPhoto via Getty Images)

Pani premier Sanna Marin ma powody do radości, bo Finlandia właśnie weszła do NATO, a więc jeżeli z tej okazji troszeczkę zakosztowała więcej Finlandii i w związku z tym tańca, to nie ma w tym nic strasznego – zażartował premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na pytanie o nagranie z szefową fińskiego rządu.

Fińska premier na hucznej imprezie oburzyła naród. Jak się tłumaczy? [WIDEO]

Popularny w sieci film z prywatnej imprezy, na której premier Finlandii Sanna Marin bawi się w gronie celebrytów, podzielił Finów. – Nie robiłam...

zobacz więcej

Szef rządu podczas piątkowej konferencji prasowej w Smolajnach (Warmińsko-Mazurskie) został zapytany, czy podziela oburzenie części komentatorów zachowaniem premier Finlandii Sanny Marin, która na prywatnym nagraniu z imprezy zakrapianej alkoholem bawi się w gronie młodych influencerów.


Szef rządu przyznał, że widział to nagranie i uważa, że „pani premier ma powody do radości, bo Finlandia właśnie weszła do NATO”. – A więc jeżeli z tej okazji pani premier Finlandii troszeczkę zakosztowała więcej Finlandii i w związku z tym tańca, to nie ma w tym nic strasznego – dodał Morawiecki.


Na początku lipca przedstawiciele państw Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego podpisali protokoły akcesyjne z Finlandią i Szwecją. W Polsce 20 lipca ustawy upoważniające prezydenta do ratyfikacji protokołów uchwalił Sejm, a 30 lipca prezydent Andrzej Duda ratyfikował dokumenty akcesyjne. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej