RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szwecja. Strzelanina w centrum handlowym w Malmö. Jest ofiara śmiertelna

Na miejsce wysłano znaczne siły policji (fot. PAP/EPA/Johan Nilsson)
Na miejsce wysłano znaczne siły policji (fot. PAP/EPA/Johan Nilsson)

W centrum handlowym Emporia w Malmö, na południu Szwecji, doszło w piątek po południu do strzelaniny – poinformowała miejscowa policja. Jedna z postrzelonych osób – mężczyzna – nie żyje.

Afganistan: Silna eksplozja w trakcie wieczornych modłów w meczecie w Kabulu

Podczas wieczornych modlitw w meczecie w stolicy Afganistanu Kabulu doszło do silnego wybuchu, w którym zginęły co najmniej trzy osoby –...

zobacz więcej

Jak przekazała policja, „obecnie uważa się, że zdarzenie ma związek ze środowiskiem przestępczym”. – Ocenia się, że bezpośrednie niebezpieczeństwo dla społeczeństwa minęło" - zaznaczono. Według portalu gazety „Sydsvenskan” zastrzelony mężczyzna był szefem jednego z gangów.


W wyniku strzelaniny ranna została również kobieta. Atak spowodował panikę wśród klientów i ewakuację obiektu. Świadkowie przekazali gazecie „Expressen”, że jedna osoba nagle zaczęła strzelać do ludzi, którzy w popłochu zaczęli uciekać i chować się. Personel jednego ze sklepów pomógł grupie klientów wydostać się tylnymi drzwiami.


„Sydsvenskan” podaje, że domniemany sprawca ma zaledwie 15 lat.


Centrum handlowe Emporia znajduje się w dzielnicy Hyllie, nieopodal stacji kolejowej oraz centrum kongresowego.


W tym roku, do połowy sierpnia, miały miejsce w Szwecji 253 strzelaniny, w których 44 osoby zginęły, a 66 zostało rannych. Konkurujące ze sobą gangi do wykonywania wyroków często wykorzystują nastolatków, którym nie grożą poważne kary.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej