RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Niech przemówią fakty”. Morawiecki porównał ofertę PiS i PO dla młodych Polaków

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Art Service 2)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Art Service 2)

Najnowsze

Popularne

W trudnych czasach krytykować jest łatwo. Niech więc przemówią fakty - oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki publikując w mediach społecznościowych grafikę zestawiającą ofertę PiS i PO do Polaków w wieku 30–35 lat. Konkretne ulgi i wsparcie dla Polaków vs lenistwo w czasach koniunktury – ocenił.

Zjednoczona Prawica „odjeżdża” Koalicji Obywatelskiej [SONDAŻ]

Notowania Zjednoczonej Prawicy rosną. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego coraz mocniej ucieka drugiej Koalicji Obywatelskiej, która traci kilka...

zobacz więcej


„W trudnych czasach krytykować jest łatwo. Niech więc przemówią fakty. Oferta Prawo i Sprawiedliwość vs oferta PO. Konkretne ulgi i wsparcie dla Polaków vs lenistwo w czasach koniunktury” – napisał szef rządu na Facebooku.


Do wpisu dołączył grafikę z zestawieniem „Oferta PO i PiS dla Polaków w wieku 30–35 lat”. Wynika z niej, że kwota wolna od podatku za PO wynosiła 3091 zł, a za PiS 30 tys. zł. Stawka podatku PIT – odpowiednio – 18 proc. i 12 proc.


Płaca minimalna za PO to 1750 zł, a za PiS – 3010 zł.


Średnie wynagrodzenie – 4055 zł za PO i 6235 zł za PiS.


Na grafice wskazano też, że za rządów PO drugi próg podatkowy wynosił 85 tys. 528 zł, a za PiS 120 tys. zł.Umieszczono również napis, głoszący, że za PO nie było wsparcia rodzin, natomiast za rządów PiS funkcjonują programy 500 plus, 300 plus oraz Rodzinny kapitał opiekuńczy. Za PO, jak podano, nie było wsparcia dla kredytobiorców, tymczasem za rządów PiS wprowadzono wakacje kredytowe w tym i przyszłym roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej