RAPORT

Tusk kontra Tusk

W Amsterdamie zatrzymano izraelskiego agenta modelek. Oskarża go 26 kobiet

Szaj  Awital został zatrzymany w Amsterdamie (fot. Shutterstock)
Szaj Awital został zatrzymany w Amsterdamie (fot. Shutterstock)

„Policja zatrzymała w czwartek wieczorem w Amsterdamie Szaja Awitala, popularnego w Izraelu agenta mody” – informuje dziennik „De Telegraaf”. Awital był poszukiwany przez izraelską policję za przemoc seksualną wobec dziesiątek kobiet.

Ponad połowa Włoszek molestowana lub dyskryminowana w pracy

Ponad połowa Włoszek deklaruje, że doświadcza w pracy molestowania seksualnego i dyskryminacji – informuje włoska agencja prasowa ANSA, powołując...

zobacz więcej

Gazeta informuje, że zatrzymanie agenta było efektem wspólnej operacji policji holenderskiej i izraelskiej.  Awital został zatrzymany po tym, gdy wyszedł z restauracji przy Leideplein w stolicy Holandii.


Prokuratura w Amsterdamie potwierdza, że dokonano zatrzymania „44-letniego mężczyzny narodowości izraelskiej”. Zdaniem dziennika ma on zostać wkrótce wydany państwu żydowskiemu, które rok temu wydało nakaz jego aresztowania.


Portal „Times of Israel” przypomina, że Awital mieszkał wówczas na Węgrzech i odmówił przyjazdu do Izraela po tym, gdy 26 kobiet złożyło przeciwko niemu skargę o napaść seksualną. Z relacji izraelskich mediów wynika, że miał on także grozić kobietom, jeżeli zdecydowałyby się złożyć doniesienie na policję.


„Izraelczyk przez wiele lat reprezentował najbardziej znane modelki w kraju” – przypomina portal. Teraz izraelskie władze muszą w ciągu 40 dni złożyć formalny wniosek o jego ekstradycję do Izraela.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej