RAPORT

Tusk kontra Tusk

Miedwiediew wzywa do buntu mieszkańców UE. „Muszą prać papier toaletowy”

Dmitrij Miedwiediew popiera zbrodniczą politykę Władimira Putina (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Dmitrij Miedwiediew popiera zbrodniczą politykę Władimira Putina (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew wezwał Europejczyków do obalenia rządów w swych krajach. Według byłego prezydenta i premiera Federacji Rosyjskiej argumentem za rewolucją mają być podwyżki cen gazu i ogrzewania, będące skutkiem antyrosyjskich sankcji – informuje Biełsat.

Rosjanie szykują zamach w elektrowni atomowej?

Ukraiński wywiad wojskowy (HUR) twierdzi, że otrzymał nowe informacje potwierdzające, że rosyjskie siły okupacyjne planują zamach w Zaporoskiej...

zobacz więcej

Miedwiediew wyraził przekonanie, że większość Europejczyków „nie straciła zdrowego rozsądku” i chce przywrócić dawne stosunki z Rosją, ale uniemożliwiają to „durni politycy, szaleni Polacy, żebracy Bałtowie i Finowie, którzy biegną do NATO”.


„Działajcie, europejscy sąsiedzi! Nie siedźcie cicho. Pociągnijcie swoich przygłupów do odpowiedzialności. A my was usłyszymy. Korzyść jest oczywista – zimą w towarzystwie Rosji jest znacznie cieplej i wygodniej niż w dumnej samotności z wyłączoną kuchenką gazową i zimnym kaloryferem” – napisał w mediach społecznościowych.


Użalał się też nad obecnym losem Europejczyków. Jak stwierdził, sankcje gospodarcze Zachodu wymierzone przeciwko Rosji obróciły się przeciw niemu samemu i w wyniku mieszkańcy Unii Europejskiej „muszą prać papier toaletowy”.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej