RAPORT

Tusk kontra Tusk

„Krzyżacy” Sienkiewicza jako gra. Wśród bohaterów... mag

Gra jest utrzymana w stylu anime (fot. LongYou/mat.pras.)
Gra jest utrzymana w stylu anime (fot. LongYou/mat.pras.)

„Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza doczekali się adaptacji filmowej, a teraz na rynku pojawi się gra karciana na komputery i telefony. Odpowiada za nią chińskie studio LongYou, które przygotowało wcześniej takie popularne pozycje jak „Three Kingdoms: The Last Warlord”, „Call of Knights”.

Naukowcy przewidują efekty wojny nuklearnej USA z Rosją

„5 mld ludzi mogłoby zginąć wskutek nuklearnej wojny między USA i Rosją. Nie byłyby to bezpośrednie ofiary użycia broni, ale głodu wywołanego przez...

zobacz więcej

Jak informuje producent, „The Knights of the Cross” będą strategiczną grą karcianą, która ma na nowo „zrekonstruować epickie dzieło wykonane przez laureata Nagrody Nobla Sienkiewicza”. Wskazuje, że fabuła została dostosowana do współczesnych realiów i przedstawi konflikt na terenach Polski i Litwy, gdzie będziemy zbierać drużynę „zawsze towarzyszącą dzielnemu poszukiwaczowi przygód”.


W grze utrzymanej w stylu anime pojawi się siedem różnych profesji, w tym strzelec, wojownik i... mag. Łącznie znajdzie się aż 30 różnych towarzyszy, którzy będą posiadać własne osobowości. Chińskie studio obiecuje również historię pełną najróżniejszych wyborów, które zmienią całą opowieść – trzeba będzie podejmować strategiczne decyzje dotyczące ataku, obrony, wykorzystania wsparcia czy artefaktów.


Produkcja trafi na rynek 9 lutego 2023 roku, ale będzie to rynek chiński, więc nie ma w planach polskiej wersji językowej.


W grze pojawi się siedem różnych profesji (fot. LongYou/mat.pras.)
W grze pojawi się siedem różnych profesji (fot. LongYou/mat.pras.)

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej