RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Niemowlę utonęło w wannie. 19-letnia matka usłyszała dwa zarzuty

Prokuratura postawiła 19-letniej matce dwa zarzuty (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Prokuratura postawiła 19-letniej matce dwa zarzuty (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Najnowsze

Popularne

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci półrocznego synka usłyszała 19-latka zatrzymana w środę we wsi Stare Strącze (Lubuskie). Wstępne ustalenia wskazują, że jej dziecko utopiło się podczas kąpieli – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz.

Śmierć półrocznego chłopczyka. Prokuratura wyjaśnia okoliczności

Prokuratura Rejonowa w Wschowie w woj. lubuskim wyjaśnia okoliczności śmierci półrocznego chłopca. Pomoc wezwał mężczyzna, u którego mieszkała...

zobacz więcej

W piątek, młodej kobiecie zostały przestawione dwa zarzuty. Oprócz nieumyślnego spowodowania śmierci i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia dla syna, podejrzanej zarzucono również zażywanie narkotyków. Testy wykazały, że w chwili zatrzymania była pod ich wpływem.


– Dziewczynie grozi od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanej nie przyznała się do zarzuconych jej czynów. Prowadzący postępowanie prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 19-latki tymczasowego aresztu na trzy miesiące – dodała prokurator Antonowicz.


Do tragedii doszło w środę (17 sierpnia br.), w miejscowości Stare Strącze niedaleko Sławy, w pow. wschowskim. Znajomy rodziny zadzwonił pod numer 112 mówiąc, że dziecko jest w wannie i nie daje oznak życia. Ratownicy z pogotowia, którzy przyjechali na wezwanie nie mogli już nic zrobić. Na ratunek było za późno i lekarz stwierdził zgon niemowlęcia.


Na miejsce przyjechała wezwana przez medyków policja i prokurator. Zostały przeprowadzone oględziny i inne czynności procesowe. Do sprawy zostali zatrzymani matka i ojciec dziecka oraz ich znajomy - właściciel mieszkania, które wynajmują. Po przesłuchaniu obaj mężczyźni prawdopodobnie zostaną zwolnieni.


W czwartek odbyła się sekcja, która wykazała, że prawdopodobną przyczyną zgonu dziecka było utonięcie. Śledztwo w opisanej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa we Wschowie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej