RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Tusk wywołuje panikę!” Najpierw węgiel, potem cukier, teraz rtęć

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (fot. PAP/Sebastian Borowski)
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (fot. PAP/Sebastian Borowski)

Najnowsze

Popularne

Politycy opozycji są wściekli na Donalda Tuska, że przegrzał temat Odry. Jak uważają, źle zrobił, powielając kłamstwo o rzekomej rtęci. Tymczasem dziennikarze zaznaczają, że lider PO nakręca panikę wszędzie tam, gdzie tylko ma okazję, nawet jeśli są to przejściowe problemy, jak w sprawie węgla, czy zupełnie zmyślony kryzys – na przykład dotyczących niedoboru cukru.

Niemcy: „Zawartość rtęci poniżej normy”. Badania obalają tezy polityków PO

Najnowsze próbki wody badane w Niemczech nie dostarczyły dowodów na obecność substancji organicznej lub nieorganicznej, ani rtęci lub innych metali...

zobacz więcej

– Zdroworozsądkowym wyborcom to może się nie podobać – mówi rozmówca „Wprost” z opozycji o kłamstwach Donalda Tuska na temat rtęci.


Dodaje, że zdaniem lidera PO, „twardy sympatyk Platformy wierzy w rtęć, nawet gdy badania tego nie potwierdzają”.


– Tylko że samymi żelaznymi elektoratami wyborów się nie wygrywa – ocenia.


Zobacz także:  Tusk zapytany o odebranie Polakom 500 Plus. Szefa PO zatkało [WIDEO]

 

W opozycji panuje przekonanie, że Tusk popełnił strategiczny błąd brnąc w narrację o podwyższonym poziomie rtęci w Odrze, „nawet gdy było już wiadomo, iż badania tego nie potwierdziły”.

„Zielona wyspa” Tuska to wzrost 0,8 proc. Dziś, mimo wojny, jest 5,3 proc.

Politycy Platformy Obywatelskiej informują w sieci, że „za rzadó PO-PSL byliśmy »zieloną wyspą«”. Szef TAI Jarosław Olechowski przypomniał więc, że...

zobacz więcej

Publicysta Piotr Semka przypomniał, że to nie pierwsza taka sytuacja w ostatnim czasie. „Także i sam Donald przyłożył rękę do niedawnej histerii cukrowej” – napisał, wspominając o zmyślonej aferze.


Przytoczył najnowsze doniesienia, że  panika zakupowa związana z cukrem i jego rosnącymi cenami przełożyła się na wyniki sklepów. Przedsiębiorcy sprzedali tego produktu w lipcu o 83 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Tymczasem żadnych realnych braków nie było i nie ma.


Zobacz także:  Nie zabraknie węgla - WIDEO


Semka dodał, że to Tusk alarmował  również ws. węgla, który, choć jest go za mało, z pewnością wystarczy dla każdej polskiej rodziny. 


„Tusk wywołuje panikę. Najpierw z węglem, potem z cukrem, teraz z rtęcią. W czasie wojny trwającej tuż obok polskiej granicy to jest skrajnie nieodpowiedzialne. Jaki jest jego cel?” – zapytał szef TAI Jarosław Olechowski.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej