RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Palikot straszy Śpiewaka pozwem. „Odszkodowanie 100 tys. zł”

Janusz Palikot (fot. PAP/Leszek Szymański)
Janusz Palikot (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Aktywista Jan Śpiewak ocenił, że reklamy napojów alkoholowych Janusza Palikota i Kuby Wojewódzkiego mogą naruszać prawo. Złożył więc zawiadomienie do prokuratury i poinformował o tym publicznie. Na reakcję byłego polityka PO i Ruchu Palikota nie trzeba było długo czekać. Palikot zapowiedział złożenie przeciwko Śpiewakowi pozwu o odszkodowanie za rzekome „naruszenie dóbr osobistych”.

[TYLKO U NAS] Współpracownicy Tuska wśród akcjonariuszy biznesu Palikota i Wojewódzkiego

„Fiasko oferty giełdowej firmy Palikota i Wojewódzkiego” – donosiły niedawno media informując, że kontrowersyjnym postaciom udało się sprzedać...

zobacz więcej

Janusz Palikot przekazał w mediach społecznościowych, że „w związku z naruszeniem dóbr osobistych składa pozew o odszkodowanie w wysokości 100 tys. zł na rzecz wskazanej organizacji pożytku publicznego”.


Były lewicowy polityk nazwał Śpiewaka „pupilem obecnej władzy” i wypomniał mu przegrane przed sądami sprawy dotyczące reprywatyzacji.


Zobacz także: Gronkiewicz-Waltz honorową obywatelką? Śpiewak: Jej mąż i córka przejmowali kamienice

 

Śpiewak przypomniał ostatnio, że w Polsce na mocy ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zakazana jest reklama alkoholi mocniejszych niż piwo – a i ta możliwość obwarowana jest licznymi zapisami. Ich złamanie jest przestępstwem obarczonym karą nawet do 500 tys. zł. 


„Tymczasem dwie bardzo znane osoby publiczne zrobiły sobie z łamania prawa źródło gigantycznych dochodów. Palikot i Wojewódzki świadomie łamią od miesięcy ustawę o wychowaniu w trzeźwości, reklamując piwo i wódkę własnej produkcji na swoich mediach społecznościowych. Ma to ogromnie demoralizujący wpływ na innych producentów alkoholi i celebrytów, którzy, skuszeni ogromnymi zyskami, również łamią prawo” – wskazywał aktywista.


„Palikot i Wojewódzki łamią ludziom życie”Niemcy: „Zawartość rtęci poniżej normy”. Badania obalają tezy polityków PO

Najnowsze próbki wody badane w Niemczech nie dostarczyły dowodów na obecność substancji organicznej lub nieorganicznej, ani rtęci lub innych metali...

zobacz więcej

Jak zaznacza Śpiewak, nie chodzi jednak o samo łamanie prawa; wyjaśnia, że Palikot z Wojewódzkim przede wszystkim „łamią ludziom życie, przedstawiając picie piwa i wódki jako odpowiedź na życiowe problemy, chwilę wytchnienia i relaksu, a nawet źródło szczęścia”.


Zobacz także:  Majchrowski kontra Śpiewak. Jest decyzja sądu

 

„Jest to szczególnie niebezpiecznie, gdyż przekaz i produkty tych dwóch patusów są skierowane przede wszystkim do bardzo młodych ludzi” – czytamy we wpisie na Facebooku.


Śpiewak wskazuje przy tym, że problem nie dotyczy tylko wspomnianych byłego posła i celebryty TVN. „Reklamy alkoholi zalewają internet. Odbywa się to przy dotychczasowej bierności organów ścigania. Chcę to zmienić” – zapewnia. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej