RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zjednoczona Prawica „odjeżdża” Koalicji Obywatelskiej [SONDAŻ]

Najnowsze

Popularne

Notowania Zjednoczonej Prawicy rosną. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego coraz mocniej ucieka drugiej Koalicji Obywatelskiej, która traci kilka punktów w porównaniu z poprzednim badaniem – wynika z sondażu Social Changes na zlecenie wPolityce.pl. Na podium znalazły się... cztery partie.

Tusk zapytany o odebranie Polakom 500 Plus. Szefa PO zatkało [WIDEO]

Mam nadzieję, że zabierzecie ludziom 500 Plus i 14. emeryturę – powiedział do Donalda Tuska członek PO, Dariusz Szczotkowski. Stwierdził też, że za...

zobacz więcej

Zgodnie z badaniem pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, którego wyniki zostały opublikowane w piątek udział w wyborach zadeklarowało 57 proc. respondentów.


Nowy sondaż do Sejmu


Zjednoczona Prawica otrzymałaby 39 proc. poparcia – o dwa punkty więcej niż w poprzedniej fali badania. Z kolei Koalicja Obywatelska spada do 28 proc. – poprzednio było to 31 proc. 


Lewica może liczyć na 9 proc. (+1 pkt. proc.), Konfederacja – również 9 proc. (+1), a Polska 2050 Szymona Hołowni ma poparcie 8 proc. badanych – o punkt więcej niż poprzednio. PSL-Koalicja Polska plasuje się poniżej progu z wynikiem 4 proc. (-1), Kukiz'15 – 1 proc. (-1). „Nikt nie wskazał Porozumienia” – podał portal.


Badani odpowiedzieli też na pytanie, czy wzięliby udział w wyborach, jeśli obywałyby się w najbliższą niedzielę. Na tak postawione pytanie 44 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a 13 proc. „raczej tak”. 18 proc. badanach zadeklarowano, że zdecydowanie nie uczestniczyłoby w wyborach, a 14 proc. „raczej nie”. 11 proc. respondentów nie miało zdania w tej sprawie.


Badanie zostało zrealizowane w dniach 12-15 sierpnia metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1068 Polaków.


Zobacz także: Schetyna z Trzaskowskim. Wie, co zrobi, jeśli Tusk zepchnie go z list

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej