RAPORT

Tusk kontra Tusk

Kraśko wróci do TVN? „Jest silny opór znacznej części redakcji”

Piotr Kraśko ma problemy z prawem (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Piotr Kraśko ma problemy z prawem (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Po tym, jak portal tvp.info ujawnił, że prezenter TVN Piotr Kraśko przez kilka lat nie płacił podatków, dziennikarz zniknął z anteny. Kraśko chciałby wrócić do pracy, ale zdaniem informatorów kolejne jego problemy są dla stacji „śmierdzącym jajem”. – Nikt w stacji nie chce kłaść głowy za dziennikarza, który ma sporo za uszami – mówi jedna z osób z redakcji „Faktów”.

Moody's podwyższył rating Orlenu. Jest najwyższy w historii

„Agencja ratingowa Moody's Investors Service podwyższyła rating PKN Orlen z dotychczasowego poziomu Baa2 do Baa1” – poinformował PKN Orlen. „To...

zobacz więcej

Choć zarabiał miliony, Piotr Kraśko nie płacił podatków. Należności uiścił dopiero, kiedy odkryła to skarbówka. Portal tvp.info zwracał się o komentarz w sprawie do Kraśki i przedstawicieli Grupy Discovery. Nie odpowiedzieli na nasze prośby o wyjaśnienia.


Wcześniej prezenter TVN był „bohaterem” mediów, gdy okazało się, że przez kilka lat jeździł samochodami bez prawa jazdy.


Zobacz także:  Czy Piotr Kraśko złamał kodeks etyki Discovery? „Uczciwość jest ważna”

 

Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl, do końca sierpnia Kraśki nie ma w grafiku prowadzących „Fakty”. Czy wróci po wakacjach?


– Jest silny opór znacznej części redakcji przeciwko powrotowi Piotra do pracy. Takie sygnały wysyłane są do zarządzających nie tylko informacją w TVN, ale stacją w ogóle. Niewykluczone, że Kraśko w ogóle nie wróci, ani do „Faktów”, ani do TVN – twierdzi informator z redakcji „Faktów”.


Jak ocenił pracownik TVN, nakładające się na siebie sprawy Kraśki „są trochę dla stacji śmierdzącym jajem”.


Zobacz także:  Piotr Kraśko zniknął z anteny. Dziwna postawa stacji TVN

 

– Nikt w stacji nie chce kłaść głowy za dziennikarza, który ma sporo za uszami. Co innego, gdyby był przedmiotem bezpodstawnych ataków mediów rządowych, wtedy można by z tego zrobić sprawę. Ale tutaj rzecz wydaje się ewidentna i na pewno nie jest polityczna – podkreśla.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej