RAPORT

Tusk kontra Tusk

Dziennikarz poskarżył się na drogie zakupy. Tysiące komentarzy

Inflacja szaleje, a ceny dotykają Polaków. Dziennikarz pokazał paragon (fot. PAP/Marcin Bielecki, twitter.com/patrycjuszwyzga)
Inflacja szaleje, a ceny dotykają Polaków. Dziennikarz pokazał paragon (fot. PAP/Marcin Bielecki, twitter.com/patrycjuszwyzga)

Patrycjusz Wyżga z wp.pl napisał w sieci, że kupił na śniadanie kilka owoców i zapłacił za nie ponad 60 zł. „Niezłą marżę mają na arbuza, 750 proc. to nie w kij dmuchał” – skomentował jeden z posłów PiS. Internauci dodali, że redaktor musi mieć spory apetyt, skoro zjada na śniadanie 0,7 kg pomarańczy, 0,5 kg truskawek, cytrynę, niemal kilogram brzoskwiń, a do tego „wyjątkowo drogiego” arbuza.

Dziennikarz z Czech zrobił zakupy u siebie, w Polsce i Niemczech. Oto wyniki

Inflacja w Europie jest rekordowa. Wzrosty cen w poszczególnych krajach różnią się, ale praktycznie wszędzie notują skok niewidziany od lat....

zobacz więcej

„Kilka owoców na śniadanie. Najbliższy osiedlowy warzywniak” – napisał na Twitterze Patrycjusz Wyżga.


Ponieważ inflacja wywołana głównie wysokimi cenami energii szaleje w całej Europie, temat budzi ogromne emocje. Wpis redaktora cieszy się więc ogromnym zainteresowaniem, jest często udostępniany i komentowany internautów, polityków oraz innych dziennikarzy.


Zobacz także:  Kompromitacja Budki. Myślał, że internauci nie zauważą


„Ponad 4 kg owoców na śniadanie: arbuz chyba najdroższy w Polsce, brzoskwinia podobnie trzeba się bardzo starać, żeby taki paragon zaprezentować. Ale czego się nie robi, żeby Twitter miał ubaw przez cały dzień” – napisała posłanka PiS Anna Kwiecień.


Niemcy: „Zawartość rtęci poniżej normy”. Badania obalają tezy polityków PO

Najnowsze próbki wody badane w Niemczech nie dostarczyły dowodów na obecność substancji organicznej lub nieorganicznej, ani rtęci lub innych metali...

zobacz więcej

„Niezłą marżę mają na arbuza, 750 proc. to nie w kij dmuchał” – dodał rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel i pokazał, że w jednym z popularnych hipermarketów arbuza można kupić za 1,99 zł.


Zobacz także:  Akcja Hołowni zakończona klapą. Internauci mają ubaw

 

„15 zł za kilogram arbuza? To musi być warzywniak na Wilanowie” – żartują internauci wymieniający jedną z warszawskich dzielnic, gdzie mieszka wielu zamożnych Polaków i gdzie znajduje się siedziba stacji TVN, byłej redakcji Patrycjusza Wyżgi.


„Gościu! 4 kg owoców na śniadanie? Kto ci rozpisał tę dietę?!” – zażartował poseł niezrzeszony Łukasz Mejza.

Po pewnym czasie do sprawy odniósł się sam dziennikarz.


„Jestem zachwycony, że Państwo tacy empatyczni i natychmiast przejęli się moją dietą. Dziękuję!” – napisał.


Jak dodał, najbardziej zatroskanym wyjaśnia, że „na śniadanko poszła mniejsza część tych owocków i będzie z tego jeszcze kolacyjka”.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej