RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tusk zapytany o odebranie Polakom 500 Plus. Szefa PO zatkało [WIDEO]

Donald Tusk w wywiadzie dla TVN24 mówił, że gdyby rządził Polską, zdusiłby inflację. Zapewniał też, że zaoferowałby Polakom więcej programów socjalnych niż PiS. Został więc poproszony o opinię na temat słów jednego z działaczy PO, który apelował do Tuska, by Platforma zabrała ludziom 500 Plus i 14. emeryturę. – Nie znam tej wypowiedzi, nie… nie… – odpowiedział Tusk, chociaż o sprawie pisały niemal wszystkie redakcje w kraju, a sprawę komentował nawet sam premier.

Moody's podwyższył rating Orlenu. Jest najwyższy w historii

„Agencja ratingowa Moody's Investors Service podwyższyła rating PKN Orlen z dotychczasowego poziomu Baa2 do Baa1” – poinformował PKN Orlen. „To...

zobacz więcej

Politycy Platformy Obywatelskiej są zwolennikami liberalizmu gospodarczego i latami sprzeciwiali się wprowadzaniu programów społecznych dla polskich rodzin.


Chociaż będąc w opozycji sugerują inne poglądy, jeden z działaczy PO przypomniał na spotkaniu z Donaldem Tuskiem w lipcu, jak wyglądały rządy PO-PSL. 


Ja mam nadzieję, że to zabierzecie (500 Plus i 14. emeryturę), że przestaniemy dokładać kolejne pieniądze do ludzi, którzy będą to pobierać – oznajmił Dariusz Szczotkowski, który w przeszłości związany był z SLD, a w 2019 roku startował w wyborach parlamentarnych z list Platformy Obywatelskiej.


Teraz, gdy w rozmowie z TVN24 Tusk zapowiadał kolejne programy socjalne, został zapytany o zdarzenie z lipca. 


Zobacz także:  Działacz PO do Tuska: Trzeba zabrać 500 Plus i 14. emeryturę. Dostał oklaski

 

– Dariusz Szczotkowski mówi „przestańmy się z komunistami ścigać na socjalizm” – przypomniała dziennikarka.


– Nie znam tej wypowiedzi, nie… nie… – odpowiedział Tusk.


– Padła na spotkaniu z panem. Dariusz Szczotkowski, z Pomorza Zachodniego – przypomniała prowadząca rozmowę.


To nie jest działacz PO – przekonywał Tusk. Dopytywany o składane przez niego ostatnio regularnie socjalne obietnice stwierdził: „Pytanie podstawowe to nie jest pytanie o to, kto się z kim ściga, tylko czy polskie rodziny przeżyją rządy PiS-u i to przeżyją w sensie dosłownym”.


Tusk zapewnia, że pokona inflację


Niemcy: „Zawartość rtęci poniżej normy”. Badania obalają tezy polityków PO

Najnowsze próbki wody badane w Niemczech nie dostarczyły dowodów na obecność substancji organicznej lub nieorganicznej, ani rtęci lub innych metali...

zobacz więcej

Szef Platformy stwierdził w piątek, że jest kompetentny, aby zwalczyć inflację. Nie doprecyzował, czy ma na myśli sytuację w Polsce, czy obniżenie światowych cen surowców, bo wówczas inflacja spadłaby nie tylko w naszym kraju, ale w zdecydowanej większości państw europejskich, w których od miesięcy bije historyczne rekordy.


Tusk zapewnił, że pod jego przywództwem inflacja nie będzie „zżerała pieniędzy”. – A efektem rządów PiS jest to, że Polacy biednieją z miesiąca na miesiąc – podsumował.


Lider Platformy Obywatelskiej nie odpowiedział na pytanie dziennikarki, jak Platforma znajdzie pieniądze na spełnienie wszystkich swoich obietnic. Zamiast tego, znów uderzył w Prawo i Sprawiedliwość.


Zobacz także:  „Tylko my uratujemy 500 Plus”, „nie ma takiej możliwości”. Tusk kontra Tusk [WIDEO]

 

– Jak na razie obserwujemy władzę PiS-u, która pozwoliła sobie wyrzucić w błoto setki miliardów złotych, które mogliśmy w tej chwili wydawać – stwierdził.


Potężne brawa i zmieszany Tusk


Kolejne wolty ws. 500 plus. Jak PO zmieniała zdanie ws. pomocy dzieciom

Platforma Obywatelska znów uderza w program 500 Plus. Partia Donalda Tuska latami przekonywała, że Polski nie stać na taką pomoc dzieciom. Z czasem...

zobacz więcej

Na początku lipca w Szczecinie odbywał się „Meet Up Nowa Generacja Platformy Obywatelskiej”, a w ramach tego spotkania z szefem partii Donaldem Tuskiem rozmawiali jego uczestnicy.


Zobacz także:  PO zlikwiduje 14. emeryturę? Donald Tusk straszy posła Platformy [WIDEO]

 

– Ja mam pytanie jako członek partii: kiedy przestaniemy z komunistami licytować się na socjalizm i na to, co będziemy więcej dokładać, dopłacać, finansować itd. Ja pamiętam pana rządy, wtedy nic nie dopłacaliście, ale dawaliśmy sobie radę uczciwą, normalną pracą. Nic (rząd) nam nie dokładał, chciałbym, żeby to wróciło, normalna polityka ciepłej wody w kranie, bo dawaliśmy sobie za pana radę i było super – powiedział Dariusz Szczotkowski, a publiczność zaczęła bić brawo.


Sam Tusk przyjął to kwaśną miną. W pierwszej chwili próbował zbyć niewygodne pytanie.


Sprawę nagłośniły jednak media. Zainteresował się nią również szef rządu Mateusz Morawiecki, który fragment wystąpienia Tuska udostępnił na Twitterze.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej